Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fájhat az ember feje a túlzott...

Fájhat az ember feje a túlzott szénhidráttól?

Figyelt kérdés
Alapjáraton nem sok lisztes és cukros dolgot eszem, igyekszem ezek számát redukálni az étkezésemben. Nem vonom meg magamtól teljesen, ha úgy van és megkívánok egy sütit, probléma nélkül megeszem, de nincsenek az alap élelmiszereim között. Nem rég összeszedtem egy elég csúnya bakteriális dolgot és iszonyú gyomorrontásom volt. Az orvos diétára kötelezett és nem is igazán bírtam mást enni. Mostmár azért bővítettem az étrendet, de még így is borzasztó. Mert csak kekszet, ropit és pirítóst ettem 8 napig. Kb a betegség 3 napjától kezdett el fájni a fejem és még mindig fáj. Lehetséges hogy azért mert csak ilyeneket ettem? Tudom, hogy akár a betegség miatt is lehet, csak kíváncsiságból kérdezem.
2016. jan. 22. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A szénhidrátról nem tudok ilyesmit, de itt inkább az volt a gond, hogy semmi rendes ételt nem ettél, csak borzalmasakat, amikhez nem is voltál szokva. Én elég alaposan összevesztem volna az orvossal, kicsit többet értek a saját táplálkozásomhoz s annak megfelelőségéhez a testem szempontjából, mint az átlag s ekkor még finom voltam. Nem is értem, miért etetnek bárkit azzal, amire a testnek nincs szüksége, miközben az esszenciális tápanyagokat kihagyják. Akkor inkább totális böjt, bár az több izombontást okoz, de azt vissza lehet szedni, de a gyógyulás a fontos, hagyjuk már békén az emésztőrendszert s ne sokkoljuk új dolgokkal.


Bizonyára hiányzik neked valami vagy betesz a sok szénhidrát, amitől elszoktál, vagy mindkettő, nem tudom, amúgyis millió okból fájhat a fej betegen, de hogy nem kímélő a testednek ez, az egészen hihető számomra.


Én szénhidrátmérgezést kapnék (nem tudom, van-e rá szó, de én annak érzem), erős nyomottsággal és hasfájással, hányingerrel, CSAK a szénhidrátemelés miatt. De én nagyon kevés szénhidrátot eszem alapból, ami megváltoztatja az ember működését. De amíg még nem volt ez, akkor is durva volt a váltás, ha akár egy napra jóval szénhidrátosabban ettem, mint addig. A test könnyen el tud szokni a sok szénhidráttól, gluténtól, laktóztól, tömény cukortól...

A kevés szénhidrát pedig zombivá teszi az embert, ha nincs hozzászokva.

2016. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!