Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fontos! Tudnátok olyan ételeke...

Kovsa21 kérdése:

Fontos! Tudnátok olyan ételeket mondani, amit tudnék készíteni magamnak? Tejallergiám van, tojásallergiám, nem bírja a gyomrom a mustármagot, a fűszeres ételeket, és a csípős ételeket sem. Ötletek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 1. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen ételre gondolsz?

Nekem most csak a klasszikus sült husi körettel jellegű kaja jut az eszembe.

A köret lehet rizs, barna rizs, köles, hajdina, ezeket variálhatod különböző zöldségekkel. A burgonyát is kismillió formában el lehet készíteni, lehet hasáb, petrezselymes, steak, héjában sült. Krumplipürét is készíthetsz, a tejet helyettesítheted házi készítésű rizstejjel (magában nincs jó íze, de kajába tökéletes), sőt a rizstejet még főzelékekhez is használhatod.

Emellé még jöhet mindenféle párolt zöldség, saláta, párolt káposzta.

Húst még az életben nem sütöttem, ugyanis vegetáriánus vagyok, de arra biztosan találsz kismillió receptet a neten.

Zöldségekből is csinálhatsz különböző fasírtokat, a tojást feláztatott zabpehellyel lehet helyettesíteni.

Ha vegán recepteket keresgélsz, onnan tudsz ötletet meríteni, legfeljebb dobsz hozzá egy kis husit, ha szeretnél.

2016. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A neten sok receptet olvashatsz vegán vegetáriánus ételekről (pl. mindenmentes.hu). A keresőbe elég annyit írni, hogy pl. vegán. Csak az lesz a különbség, hogy Te ehetsz majd olyan húst mellé, amit szeretsz. A youtubon is beírhatod, hogy pl. vegán ételek vagy gréta konyhája és máris egy halom videót nézhetsz az elkészítésükről.


A tejet tudod pótolni, pl. Vegi Milk italporral (gluténmentes, tejmentes, laktózmentes). Én ezzel csinálok pudingot, kakaót, kávéba is ezt teszem, meg valamely főzelékekbe is stb.


Alpro vagy Joya joghurtokat is használhatsz habaráshoz, édes vagy sós ételek készítéséhez, vagy csak úgy fogyasztod őket magokkal. A Tescóban is van és még sok helyen.


A kenyeret én már régóta itthon készítem a sütőben. Egyáltalán nem melós. A boltiban sokszor rá van írva a termékre, hogy laktózt tartalmaz. Csak lisztet, vizet, élesztőt (vagy szódabikarbónát), sót, cukrot használok és jó vagy 4-5 napig. A youtubról szedtem le anno a receptet.


Pl. a Herbaházban egy halom olyan terméket találhatsz, ami tej -tojásmentes is pl. Itt szoktam venni olyan fűszert is, amiben nincs ízfokozó sem, só sem, egyáltalán nem terheli meg a szervezetet, csak pár zöldség őrölt szárítmányát tartalmazza.


A hagyományos pizzában pl. van tejtermék is.

Én a kenyérhez hasonlóan készítek tésztát (neten van erről is recept), ráteszek pl. zakuszkás paradicsomot (Herbaházban, Tescóban is van és még sok helyen), a tetejére zöldborsót, sárgarépát, babot, brokkolit, hagymát, akármilyen más zöldséget, aztán megsütöm. De előfordul, rakok még rá vegán sajtot vagy tofut vagy joya joghurttal meglocsolom.


Szerencsére a neten rengetegféle ételt találhat az is, akinek egy csomó allergiája van vagy csak valamilyen mentes az étkezése. Jó étvágyat az elkészítésükhöz :).

2016. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!