Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan lehet megtudni hogy...

Honnan lehet megtudni hogy férges vagyok-e?

Figyelt kérdés
Nagyjából sokat eszek és egyáltalán nem hízok, és másra nem tudok gondolni. Mik a tünetei?
2016. febr. 3. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A google jó barátod, de általában előforduló tünet a végbélnyílás éjszakai viszketése.


Ha orvoshoz mész vesznek mintát az ánuszodról, és abból a peték könnyen kimutathatóak.

2016. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezer más oka lehet hogy nem hízol. Genetika, gyomor és emésztési problémák stb. Csak a nagyon szegény országokban fordul elő férgesség, Európában nagyon ritka. Ha elő is fordul ahhoz nagyon igénytelennek kell lenni. Felnőtt emberben szinte lehetetlen na meg a táplálkozási szokások is gátolják a féreg megjelenését (szénsavas, erős, alkoholos égetek, italok)
2016. febr. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérsz egy székletvizsgálatot a háziorvosodtól féregre. Van aki minden évben megcsináltatja. Szerintem egyébként látszana a székletben ha férges lennél. Pajzsmirigyre kellene kivizsgálás.
2016. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

> Szerintem egyébként látszana a székletben ha férges lennél.

Nem igaz. A bélférgek petéi szabad szemmel nem láthatók. Csak a székletvizsgálat mutatja ki azokat. A kifejlett férgek úgy megkapaszkodnak a bélfalon, hogy nem jelennek meg a székletben.

2016. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!