Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minden nap 1-2 szem aszalt...

Ha minden nap 1-2 szem aszalt szilvát megeszek reggel, akkor egy idő után megszokja az emésztő rendszerem és nem fogok tőle puffadni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az aszalt szilvát és nagyon egészséges is. Az egyetlen problémám,hogy puffadok tőle. A hüvelyeseket meg lehet szokni egy idő után és akkor azok nem puffasztanak. Működik ez ebben az esetben is? Vagy mit tehetnék a puffadás ellen, ha továbbra is rendszeresen fogyasztanám?

2016. febr. 4. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem reggel kell enni, amikor alig termelődik gyomorsav (ami elölné az erjedést okozó mikrorganizmusokat).
2016. febr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azok a mikroorganizmusok amik a puffadást okozzák, nem a szilvában vannak,hanem a belekben, mint lebontó baktériumok. Ezek bontják le a meg nem emésztett táplálékot gáztermelődés kíséretében.
2016. febr. 4. 08:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nehéz ezt megmondani, mert például én pont fordítva vagyok vele. Imádom a szilvát minden formában és ha egy hétig minden nap kilószám eszem akkor nincs bajom, aztán még pár nap és bumm, bef.sok tőle, de derekasan.
2016. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!