Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emésztőrendszerünk emlékszik...

Emésztőrendszerünk emlékszik (biológiai témájú kérdés)?

Figyelt kérdés
Szerintetek a szervezetünk emlékszik arra, hogy milyen ételekben milyen összetevők vannak, ami számára hasznos vagy éppen ártalmas? Tehát ha pl. megkívánok egy nagyra nőtt articsókát, akkor a szervezetem szeszkviterpén-laktonokhoz szeretne hozzájutni és emlékszik rá, hogy azokhoz leginkább az articsókából szokott hozzájutni? Ezért az agyam közli a nyálmirigyeimmel, hogy kezdjenek nyálat kiválasztani, ha a szememmel meglátom az articsókát, mert tudja, hogy abban olyasmi van ami számára kifejezetten kedvező? Szóval a szervezetem emlékszik valaminek a beltartalmára is, vagy csak azt tudja, hogy az nekem jó lesz vagy nem lesz jó? Ha elvileg az immunrendszer egy adott vírust nagyon hosszú időre képes megjegyezni és ahhoz ellenanyagot tárolni, akkor elvileg az emésztőrendszer is képes lehet ehhez hasonló emlékezetre? Tehát az agyam már tudja előre, hogy mondjuk az articsókában több ilyen és ilyen anyag van mint mondjuk a feketeretekben, ezért ha ez a kettő egymásmellett van akkor inkább azt fogom választani amiben a szervezetem igényeinek jobban megfelelő összetevő vannak (feltéve persze, ha ismeri már mindkétféle táplálékfélét)? Tehát ha hirtelen megkívánok egy banánt, akkor lehet, hogy a szervezetemnek valamiből hiánya van és tudja, hogy az a valami a banánban szokott lenni? Ezért az agyam előirányozza, hogy menjek és vegyek banánt, mert abból most éppen szükséges lenne valamelyik összetevőre?
2016. febr. 16. 21:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!