Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyorsan jelentkeznek...

Milyen gyorsan jelentkeznek az ételallergia súlyos tünetei?

Figyelt kérdés

Fogyasztá után mennyi idővel?

Szamócát ettem 1 órával ezelőtt,és rá egy fél órára elkezdtem viszketni! Súlyosbodhat ez még, vagy ennyivel megúszom??


2007. nov. 11. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Már nem fog súlyosbodni, ennyivel szerintem megúszod. A súlyosabb tünetek szinte azonnal jelentkeznek és sokkal komolyabbak, mint pl. vörösödés, az egész arc sőt torok is bedagadhat, fulladás is jelentkezhet, de mint mondtam ezek azonnal jelentkeznek, egy óra múlva már nem kezdődik.

Egyébként ajánlom, hogy csináltass allergiavizsgálatot, hogy azokat az ételeket és persze egyéb dolgokat (pollenek, házipor, állatszőr, stb) ki tudd zárni amennyire lehet az életedből. Ételallergiánál fontos, hogy azokat az ételeket, amelyekre allergiás vagy ne fogyaszd egyáltalán. Esetleg később megszűnik arra az ételre az érzékenység és újra lehet fogyasztani. De persze ezt orvosi vizsgálattal (pl. bőrpróba, vérvizsgálat, terheléses vizsgálat) lehet megállapítani.

2007. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!