Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenységnél mikor...

Lisztérzékenységnél mikor jelentkeznek a tünetek? Amikor valamilyen lisztet tartalmazó ételt elfogyasztunk? Vagy akármikor, akár 1 nappal később is? Kinél milyen tüneteket okoz a lisztérzékenység?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Szia, Ismerősömnek már 1 éve fáj a hasa.. szinte minden nap. Orvosról orvosra járkált, és senki nem tudta megmondani hogy mi baja lehet szegénynek :S 1 év alatt 5x volt műtéti vizsgálata, hogy mégis mi lehet a baja ... Legutolsó vizsgálat előtt valamit csináltak vele, és jóindulatú csomókat vagy miket találtak benne, amik nőni fognak, hogyha lisztes kajákat eszik :S, naponta 2x kell hashajtót bevennie most.. már lassan 3 hónapja.. meg rá egy pár gyógyszert .. Én nem értek hozzá.. de szerintem egyszerűbben is ki lehetett volna deríteni ezt :( de sajna 1 évig szenvedett vele..
2010. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nagyon változatos betegség.

nekem semmilyen tünetem nincs, csak az ellenőrző vizsgálat során derül ki, hogy ellenanyagot termel a vérem, ami hosszútávon emésztési funkciós zavarokat okoz.

de tudok olyat is, aki koknrétan rosszul van, ha liszteset eszik.

2010. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1,5 éve diétázom, 17 éves koromban derült ki. Ha olyan helyre megyek, és nincs nálam kaja, muszáj ennem valamit, akkor megeszek néha 1 kis pizzát vagy hamburgert. Ez még sosem okozott problémát, persze igyekszek nem túl gyakran ilyet csinálni. Szerenád tájt volt olyan, hogy 2 hétig majdnem minden nap liszteset ettem, akkor viszont már gondjaim voltak, utána fájt a hasam és egyszer hasmenésem is volt. Azt a vizsgálat is kimutatta. De ha 3 hónapban megeszel 1 pizzát, semmi baj nem lesz belőle, hacsak nem extra durva a betegség. Nálam nem olyan vészes. Úgy derült ki, hogy havonta, kéthavonta hasmenésem volt, bár ezzel a szüleim nem is törődtek, de fogytam is 4-5 kilót, és nem hitték el, hogy az lelki okokból volt. :D Na szóval elvittek belgyógyászhoz... másfél évet szórakoztak velem, rámfogták már a tojásallergiát, a tejfehérje-allergiát, mindent. Aztán elkerültem egy jobb dokihoz, ő végre kiderítette, mi a gond. Először csak a laktózérzékenységem derült ki, 1 év múlva a liszt is.
2010. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!