Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 26 éves és 186cm-es 100kg-os...

26 éves és 186cm-es 100kg-os fiatalember vagyok. Szerintetek mennyi lenne az ideális testsúlyom? Milyen étrendet tudnék magamnak kialakítani?

Figyelt kérdés

Próbáltam már sajnos sikertelenül átállni az egészséges táplálkozásra de nem sikerült. főleg a vacsorákkal volt baj mert amit megettem sonka, paradicsom sajt meg kefir után szinte mindig éhes maradtam. Nem tudom hogy az normális-e, na meg mi az a mennyiség ami egy étkezés alatt kielégítő a szervezet számára. Valaki tud ötleteket vagy recepteket és mennyiséget mondani hogy miből mennyit ehetek egy étkezés alatt?

Esetleg ha valami jó recept könyvet tudnátok ajánlani azt megköszönném.



2016. febr. 19. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
ideális testsúly olyan 85 90 körül lenne
2016. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
192 cm vagyok 95 kg voltam de elszaladt a ló velem és igy lettem 105-106 kg nos az étrendemen csak ugy tudtam változtatni, hogy elkezdtem tornázni és akkor valahogy kevesebb kaja is kellett reggelire megeszek 3 kiflit, reggel fél ötkor, ebédre egy tál levest meg valamit, vacsorára meg banánt ill zöldséglevest az éhséget meg pohár vizekkel csillapitom ugyh. 2 hét alatt leadtam 3 kg nekem a legjobban a torna segit napi 1 óra
2016. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a testalkatodat és az izomtömegedet, fogyj s remélhetőleg majd meglátod, mikor kell megállnod. Ehhez a magassághoz ki 66, ki 95 kg szálkásan...


Egy étkezés alatt kielégítő mennyiség? Ez emberfüggő. Nekem pl. fél kiló lazac egy csomó zsírban sült zöldséggel már megteszi. Persze vannak evősebb napjaim is. Amikor beérem 1000 kcallal éhesen, na az szinte sosem.

De van, aki sok kicsi evéssel is boldog, nem lesz farkaséhes egy almától, sőt 5 deka zabtól sem, sőt.


Nagy általánosságban a szénhidrát laktat legkevésbé, a fehérje leginkább. A zöldség segít a térfogatban, evés élményben s azért haszna is van, persze nem egyformán.

De hogy mennyit kell enned, konkrétan mit, mikor (az időzítés is igen fontos sokszor), hányszor, az nagyon emberfüggő.

Engem a tojás laktat, persze 5 még nem, az kevés kalória, a testem pedig tud számolni, igaza van, abból kell kigazdálkodni az elhasznált energiát (pedig hájam is van, de arra rávenni, hogy abból használjon, kemény tud lenni).

2016. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mozgás valóban segíthet, bár van, akit éhessé tesz. Nekem a gyaloglás ellentétes hatású, de azért van egy határ, 30 km után tudok enni, no de így is elég deficites a nap. Úgyhogy aki ilyen, annak ez remek ötlet, mozogni amúgyis jó s igazából kell.

A teljes testes súlyzós edzéseim ennyire nem pengék, sajna :D De az jó, hogy remélhetőleg gyorsul az anyagcsere s ugye több ételt is ehetek így fogyás mellett... Edzeni úgysem árt, de van, akinél elengedhetetlen, ha fogyni akar.

2016. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valami olyan sportot keresek ami kíméli a térdem mert már 2-szer is kiment. Vagy attól még kocoghatok és nem lesz baja a térdemnek? Vagy ha nem a futás akkor az otthon végezhető tornák közül mit ajánlotok? Valami videó vagy edzésprogram van fent az interneten ami bevált valamelyíkőtöknek? Olvastam valamilyen kalória kalkulátorról ami kiszámolja Elvileg hogy a bevitt táplálék mellett mennyit kell mozogni és ez alapján tudom belőni az egészséges fogyást. Erről valakinek van véleménye?
2016. febr. 22. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!