Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A rendszeres tojás fogyasztásn...

A rendszeres tojás fogyasztásnak lehetnek káros hatásai?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Kivéve, ha allergiás vagy rá. Illetve előfordulhat intolerancia is, ami az elfogyasztott mennyiség függvényében válthat ki tüneteket. Ez azt jelenti, hogy eszed eszed, aztán egyszer csak rosszul leszel tőle. Na akkor ne edd egy darabig.
2016. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Átváltozol csirkeszörnnyé
2016. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. De majd kérdezz meg 50 év múlva, most eléggé ráfeküdtem a napi 8-10 tojásra s nem hiszem, hogy abba akarnám hagyni. Évek óta sok tojást eszem, ha nem is ennyit, mert nem volt megfelelő forrás. Napi 6 azért kevés, komoly hiányérzetem volt.


Nyilván az allergia speciális dolog. S ki tudja, hogy milyen más problémák ütköznek a tojással? Ha gond van a zsírral, akkor a tojással is, hisz igen zsíros, ésatöbbi.

Igen komplikált az emberi test, ennél még sokkal faramucibb dolgok is elképzelhetők.


De normál esetben nem tudok róla, hogy gond lenne. Sokan esznek sok tojást, bár ritkán annyit, mint én. De előfordul, sőt több is (nekem több nem fér, a nagyon sok fehérje bekavar az életmódomba, felesleges is lenne).


Jó tápanyagforrás a tojás s nem tudok róla, hogy bármi gond lenne vele, ha az adott embernek a bevitt mennyiségű fehérje, zsír és a többi megfelelő.

2016. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!