Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mákolaj fogyasztása miként...

Mákolaj fogyasztása miként történik? Naponta milyen adagot kell belőle fogyasztani, mikor és mennyi ideig lehet? Szünetet kell tartani?

Figyelt kérdés
mákolaj, fogyasztás, naponta, adag, mikor, mennyi, szünet
2016. febr. 20. 15:34
1 2 3
 1/22 Szintis Zoli ***** válasza:

Akármikor lehet, akármennyi ideig. Ez is csak egy zsírforrás. Nincs benne semmi, amit túl tudsz vele adagolni.


80%-a telítetlen zsír, de sajnos mind omega 6. B1, b9 és e vitamin tartalma jelentősebb, de ezekben sem kiemelkedő.


A füstpontját nem tudom, de nem lehet túl hőstabil. Ne hevítsd, mert tönkremegy a benne lévő jóság és talán még mérgez is. Natúr öntsd a kajára.


Csak hidegen sajtoltat vegyél. Hőkezelve minden olaj kb annyit ér, mint a finomítot napraforgóolaj.

2016. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!:)
2016. febr. 21. 10:47
 3/22 A kérdező kommentje:
S a napi bevitel? Gondolom azért az nem mindegy...:)
2016. febr. 21. 10:49
 4/22 Szintis Zoli ***** válasza:

De. Mindegy. Mint mondtam, "ez is csak egy zsírforrás. Nincs benne semmi, amit túl tudsz vele adagolni."


Azt meg gondolom vágod, hogy miért gáz az omega 6.

2016. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon értek hozzá, segíts ki!:)
2016. febr. 22. 17:59
 6/22 anonim válasza:
A mákolajat a magas kálcium tartalma miatt ajánlják csontritkulás megelőzésére vagy meglevő csontritkulás esetén annak megszüntetésére. Magas kálciumtartalma miatt a tiszta - nem mással kevert -, hidegensajtolt mákolajból napi egy teáskanállal javasolnak. Olvass utána és ne egyél belőle ennel sokkal többet!
2016. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a hasznos tanácsot...:)
2016. ápr. 1. 22:53
 8/22 anonim válasza:
Arról, hogy a mákolajat a nagy calcium tartalma miatt csontritkulásra ajánlják én írtam. Azóta megtudtam, hogy tévednek! 100 g mákban 1440 mg calcium van, ami igen sok. Azonban 100 g mákolajban csak 6,2 mg calcium van, ami gyakorlatilag semmi. Csontritkulásra napi egy evőkanál mákot kell enni. A mákolaj sajnos szinte semmit nem használ a csontritkulásra,omega 3
2016. ápr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
A mákolaj sajnos csak omega 6 zsírsavat tartalmaz, omega 3 zsírsavat nem. Ezért túlzott fogyasztása gyulladást okoz. A jó oldala az, hogy sok benne az E vitamin.
2016. ápr. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a hozzászólásokat...:)
2016. ápr. 23. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!