Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Esetleg véleményt mondani a...

Fütyicukor kérdése:

Esetleg véleményt mondani a modulen ibd tápszerröl? Crohn beteg vagyok és szeretnék hizni de nehéz.

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Gluténmentes, tejmentes táplálkozás megvan? Mert ez után lehet normális tápanyag felszívással számolni (azaz pontosabban gyógyulással).
2013. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
laktoz mentes dolgok fogynak csak
2013. márc. 8. 20:39
 3/8 anonim válasza:
Én is az vagyok. A modulen nagyon jó!
2013. márc. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De a gyógyuláshoz a gluténos, lektines élelmiszereket is ki kellene zárni, különben gyógyíthatatlannak tekintik az állapotodat, nem?
2013. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ígyis-úgyis gyógyíthatatlannak tekintek. Ez még, sajnos.... miinden tekintetben az.
2013. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez új infó. Szerencsére a valódi orvostudomány már táplálkozás eredetű gyulladásos - autoimmun betegségnek tekinti, ami kizárólag a gabona- és tejfogyasztó népeknél fordul elő.
2013. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én beszéltem a modulenről klinikai dietetikussal.

Hozzá rengetegen járnak, és szerinte a modulen igen keveseknél használ. Nálam ellenkező hatást váltott ki. A baj az, hogy kazeines, ami nehezebben emészthető mint a savófehérje.

Savófehérje porokat eszem, ezektől már elég jól hízok, elkezdtem kondizni. Tudom, hogy ez sem a legjobb, és az utolsó hsz-óval értek egyet, és a dietetikus is.

Ott a legnagyobb a Crohn-betegek aránya, ahol nagyon magas a tejfogyasztás. Skandináv népek. Náluk ez már nagyon komoly probléma. És tudják, hogy főként tehéntejfogyasztás miatt van.

2013. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyermekemnél nagyon hatásos a modulen ibd. Szerintem az egyik legjobb módja a betegség kontroll alatt tartásának.

A bél gyulladása miatt nem szívódnak fel a megfelelő minőségben és mennyiségben a különböző tápanyagok a szervezetbe. A tápszer ebben segít, ezeket pótolja.


Kizárólagos tápszeres kezelés: pár hétig nem eszik mellé semmit sem ilyenkor, orvosi utasításra persze. Lényegében ilyenkor pihenteti a bélrendszert, csökken a gyulladás, és pár hét, hónap után mikor a tápszert is issza, és eszik is (csak egészséges ételeket, italokat), mindig hízik is.

2014. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!