Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi C-vitamint szedtek?

Mennyi C-vitamint szedtek?

Figyelt kérdés
Én jelenleg 2 x 1000 mg (reggel és este), de gondolkodom azon, hogy inkább 500 mg-osat veszek és abból szednék napi 5-6 darabot, mondjuk két-három óránként.
2016. febr. 25. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Napi 1000 mg is elég. 5-6x 500 meg egyenesen rengetek.

Annak ellenére, hogy a C-vitamin viszonylag gyorsan kiürül a vizelettel, ekkora mennyiségben már lerakódik a vesében és vesekövet okozhat.

Szóval napi 1000 mg teljesen elég. 1500 a nagyon max., de azt inkább sportolók szokták.

2016. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Kilyukad a gyomrod, és veseköved lesz ennyi C vitamintól. El kell osztani napi legfeljebb 1000 mg C vitamint több részletre. Ezt sem ajánlatos huzamos időn keresztül fogyasztani. Napi 500 mg elég.
2016. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Néha indokolható a te adagod is, de ésszerűbb lenne hosszúfelszívódású, bio alapú és fele dózis. Pl.

[link]

2016. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szabi.L válasza:
Én is 2x1g- ot szedek. Ez alá nem érdemes menni.
2016. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Gasztroenterológus mondta, hogy veszélyes a nagy adagú C vitamin a gyomorra.
2016. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szabi.L válasza:
A túl alacsony c vitamin bevitel immunrendszer gyengülést okoz, tehát folyamatosan beteg lesz az illető. Arról nem is beszélve, hogy számos sejtünknek szüksége van erre a vitaminra a megfelelő működéshez és emellett számos jótékony hatása van.
2016. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz folyamatosan beteg. Én kb. sose szedek semmit és sosem vagyok beteg. Mondhatod, hogy jók a génjeim és igazad van, csak arra akartam rámutatni, hogy ez nem ilyen egyértelmű.


A C-vitamint elég nehéz túladagolni, 1-2 grammnál nem aggódnék, rengetegen szednek annyit és semmi bajuk tőle.

Kérdező, ha folyamatosabb C-vitamin ellátásra vágysz (nem tudom ám, az mennyire fontos), akkor nem tudsz direkt olyat venni, ami nem közel egyszerre szívódik fel?

2016. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Testsúly 10 kg-onként 300 mg a minimum szükséglet c vitaminból.Az életmód /dohányzás, alkohol, sport/ alapján jóval többet is ehetsz. Ha beteg vagy, akkor 6-7 ezer mg sem sok. A c vitamintól nem lesz semmi bajod, nem lyukad ki a gyomrod és nem lesz veseköved. Ellenben, ha nem eszel elegendő mennyiséget, akkor lesznek mindenféle betegségeid.
2016. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A C vitamintól nem lesz veseköved, max a vivőanyagtól. Olyat válassz ami természetes alapú, nem lehet túl adagolni, ugyanis egy vízben oldódó vitaminról beszélünk. Az a lényeg, hogy hosszú felszívódású legyen. Dr Szentgyörgyi Albert azt mondta a C-vitamint a boltban az élelmiszerek között kellene tartani :)
2016. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 evimeri ***** válasza:
Szia. Épp a minap volt a rádióban téma C vitamin. Ahol egy volt belgyógyász orvos - aki már természetgyógyászattal foglalkozik - beszélt róla. Nos: A C vitamin adagolása kg/30 mg. Persze a gyógyszer ipar azt reklámozza, hogy napi 600 mg az ideális, de e szerint a doki szerint ez csak kampány fogás, hogy többet adjanak el belőle. Másik egyáltalán nem okoz vesekövet még ha valaki többet szed is be, hiszen - a doki szerint - akkor pl. egy kecskének már akkora veseköve lenne mint egy futball labda. A C vitaminnak semmilyen káros hatása nincs még akkor sem ha többet szedsz be. Egyébként nagyon érdekes volt, amiket elmondott a gyógyszeripar trükkjeiről. Ő pont ezek miatt hagyott fel a belgyógyászattal, mert rájött, hogy a gyógyszerezés egy nagy átverés. Mindegy most nem részletezem. Az a baj, hogy elfelejtettem a nevét. Valamilyen Péter. Szóval szorozd meg a kilóidat 30 mg. Üdv.
2016. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!