Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki egyáltalán nem...

Ha valaki egyáltalán nem iszik és eszik hány nap múlva hal meg úgy hogy egész nap fekszik?

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Ez miért érdekel?
2016. febr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Biosz házi

Levegő nélkül 3 perc amit bír egy ember azt tudom meg a hasonló dolgokat, de éhhalálra is van oldal ahol 3 hét van ahol 3 hónap a reális idő

2016. febr. 29. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ismerős kérdés, volt tegnao is, nem? No mindegy. Ilyen nincs. Mármint önkéntes szomjanhalás. Olvass utána! Egyszerűen nem létező dolog. Olyan tünetei vannak a fokozatos kiszáradásnak, amit senki ember fia (Egy zen mester meg anyámkínja képzelt szuperhős sem) nem visel el, ha elérhető közelségben van vízfogyasztásra lehetősége. Szép és jó, "az én akkor is kibírnám", meg egyéb hangzatú fatális képzelgések, de sajnos nem. Ez genetikailag így van programozva. Így akkor marad a kérdés, hogy mennyi ideig bírod folyadék nélkül, ugyanis ha nem tudsz inni, akkor tök mindegy meddig bírod kaja nélkül, a dehitratáció következtében pár nap alatt meghalsz. Ez változó, a körülményektől függ, hőmérséklet stb... Ha eléri a vízveszteség a testsúly 15 %-át, beáll a halál. Változó ez mennyi. Pár nap. Addig az út:fáradtság, gyengeség, fejfájás, hányinger, később mentális zavartság. Ha eléri a folyadékveszteség a kritikus pontot,jön egy pszicotikus sokk, az izmok lebénulnak, a bőr összeaszik, látomások, majd halál. Ezt senki a világon önként nem bírja ki. Az étel más dolog. Az éhségsztrájka halt már bele nem egy ember önként, de ők is vettek magukhoz vízet. Az szintén fizikai állapottól,tápláltsági foktól, környezeti tényezőktől függ, átlagosan 3-4 hét. Pontosan pont a változó tényezők miatt, nem lehet megsaccolni.
2016. febr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

ivás nélkül 7 nap.

levegő 4 perc, utána károsodik az agy-de ha a testhőmérséklet le van csökkenve, akár több is lehet

evés- testtömegtől, alkattól is függ, 4 hét-aki rendszeresen böjtöl tovább bírja

2016. febr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Oh, hogy házi, értem. Volt itt a minap egy delikvens, aki önkéntesen készült szomjanhalni, nem fogta fel az istennek sem, hogy az nem fog összejönni. Persze lehet csak trollkodott és jót mulatott közben.
2016. febr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A Wiki az éhhalálra 4-6 hetet ír. Folyadék nélkül nem lehet egy hétig bírni, csak pár napig.
2016. febr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy levegő nélkül 3 percig, víz nélkül 3 napig, étel nélkül 3 hétig lehet bírni
2016. febr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Csicsky ***** válasza:
100%

Van egy eset, ami az auschwitzi koncentrációs táborban esett meg még a negyvenes években. 10 embert halálraítéltek oly módon, hogy bezárták őket egy sötétzárkába és nem kaptak enni és egyes források szerint inni sem. Az egyikőjük még 12 nap után is életben volt. Őt aztán méreginjekcióval végezték ki. Maximilian Kolbe volt az elítélt neve.


Most ha igaz, hogy inni sem kaptak, akkor ez lenne a leghosszabb idő, amit valaki víz nélkül kibírt?

2016. febr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokat olvastam haláltáborokról, de ez kimaradt. 12 nap? Nem semmi, eléggé rekorder szintnek tűnik, a legtöbben jóval hamarabban meghalnak, reális a néhány nap átlagosan. De nyilván vannak hosszabb időszakok, mintha romok alól is szedtek volna már ki embereket egy hét után, akik nem jutottak vízhez...


Mint már írták, az éhhalál itt nem számít, hisz a szomjhalál sokkal hamarabb éri el az ember, kivéve, ha valami trükkös betegsége van, amitől kezelés nélkül meghal rövid éhezés után. Hónapokat is lehet bírni evés nélkül, ez főleg anyagcsere és tartalékok kérdés. Egy vékony embernek nyilván ez nem megy.

2016. febr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Péntek délután óta nem ettem és ittam semmit mégis élek még csak össze se estem csak nehéznek érzem a testem

Most akkor mi van?!

2016. márc. 1. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!