Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanában miért jönnek fel...

Mostanában miért jönnek fel rám ennyire gyorsan a kilók?

Figyelt kérdés
pedig nem eszek többet, de még a normális mennyiségeknél is csak egyre több és több leszek. nem értem. mindig is vigyáztam erre, szóval tényleg nem szoktam éjjel-nappal zabálni, de most már ezt hiábavalónak érzem, mert így is mostanában elképesztően gyorsan szaladnak fel rám a kilók. éheztetni magam meg azért nem akarom, dehát gondolom az kell ha máshogy nem megy...
2016. márc. 2. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha éhezteted magad, akkor még kövérebb leszel. Igaz lefogysz majd izomból, és vízből, de amint eszel már mennek is a kilók.

Rendesen kell étkezni, és sportolni.

2016. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak! Én régebben anorexiás voltam sajnos, és tapasztalatból alátámaszthatom az állítását. 56 kg-ról lefogytam 40-re, majd mikor elkezdtem újra rendesen enni, visszahíztam egy hét alatt 64 kg-ra... Hülyeség, felesleges dolog...
2016. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de lécci mi lehet az oka?

értemértem és nem is az a célom hogy anorexiás legyek, de szerintem érthető ha zavar..

2016. márc. 2. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, lassul az anyagcseréd. Mivel hízol, nyilván a tested igényeihez túl sokat eszel. Csökkenteni kell a mennyiséget.

Ha irreális a dolog, mert nem eszel sokat, akkor kivizsgálás (bár azt sem értem, hogy egy beteg test hogyan képes a semmiből energiát nyerni meg ilyenek).


Mégis mennyit eszel? Sokszor kevésnek tűnik az étel, amennyivel valaki súlyt tud tartani, de attól még annyi kell neki s nem több.


Mozoghatsz is többet, akkor többet ehetsz, mint ha nem.

2016. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hormonprobléma is, nézesd meg a pajzsmirigyhormonokat!
2016. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem ilyen drasztikus a dolog. Tinédzser vagy, és hízol. Ennyi, ez a kor ezzel jár...
2016. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
valóban okozhatja pajzsmirigy-alulműködés is, de van rá másik magyarázat is. A bélrendszeredben elszaporodtak a szénhidrátkedvelő baktériumok (ezt figyelték meg orvosok túlsúlyos embereknél). Ha az étrended nagy részét szénhidrát képezi, ezek a bacik (emellett a Candida nevű gomba és társai) segítenek a szervezetednek zsírraktárakat építeni. Ezzel magyarázható az, hogy ugyanattól az étrendtől az egyik (egészséges) ember hízik, a másik nem.
2016. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném az előzőeket: a mozgáshiányos(abb) életmód is hozzájárul a plusz kilókhoz, mint fentebb is utaltak rá. A gyalogolás, lépcsőzés, busz után futás is beleszámít :)
2016. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!