Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg megfelelő inzulin...

Cukorbeteg megfelelő inzulin adása mellett ehet édességet?

Figyelt kérdés

Néha rámjön az édesség iránti vágy. Utálom a diabetikus dolgokat, nem ízlik egyik sem. Beadok inzulint, várok kicsit és eszem túró rudit, vagy épp nutellát, pár kocka csokit, mikor mihez van kedvem.

Ezek után visszamérem a vércukrom és normális.

Ezzel vajon ártok magamnak?

Normál testsúlyom van, tehát itt igazából arról van szó, hogy pár naponta ennék valami jót.



2016. márc. 9. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, ha visszamegy normálisra a vércukrod, akkor oké
2016. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem csinálnám. Annyira könnyű szénhidrátszegény édességeket készíteni. A bolti diabetikus dolgok persze, hogy általában rosszak, de azokról nem sokat tudok, egyszer véletlenül ettem olyat gyerekkoromban.


Pár kocka nagy kakaótartalmú étcsokiban alig van cukor, az még mehet, a többit én tuti kerülném. De persze ez a te döntésed. Nálam nem kérdés, hisz tökéletesek számomra a szinte semmi szénhidráttartalmú saját édességeim.

2016. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha belefér, akkor lehet. Azt a napot úgy kell megtervezni, hogy beleférjen. Ne feledd, napi 30 gramm szénhidrát!
2016. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 180 grammot mondott a doki. Az étkezésenként kb 30-40 g szénhidrátot jelent, esetleg kicsit több is lehet ha mozog hozzá eleget az ember. Van akinek 160 grammos diétát írnak elő, van akinek 180-ast. még napi 30 grammosról nem hallottam, persze minden tőlem eltérő egyedi esetet nem ismerhetek.

Szerintem mindenkinek egyéni személyre szabott értéket mondtak.

2016. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta az orvos, hogy ma már a modern inzulinokkal más a felállás: nem az inzulinhoz étkezünk, hanem az étkezésekhez adjuk az inzulint.

Tehát van egy átlag 180 szénhidrátos diéta, de ezt rugalmasan kell kezelni, szóval 10-20 szénhidrát ide vagy oda, úgy alakítjuk az inzulint.

2016. márc. 10. 13:53
 6/6 A kérdező kommentje:
30 g szénhidrátot meg egy csecsemő eszik kb. :)
2016. márc. 10. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!