Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol találok 0,5%-os ivójoghurtot?

Hol találok 0,5%-os ivójoghurtot?

Figyelt kérdés
Eddig a 2,8%-os Pilos (Lidl) ivójoghurtot fogyasztottam, de a dietetikus azt mondta, hogy 0,5%-os joghurtot kell fogyasztanom (napi 1 litert méghozzá!). Szóval Activia meg hasonló hülyeségek (már elnézést....) nem jöhetnek számitásba. Elvileg a Meggle-nek van ilyen terméke, de én a magyar oldalukon nem találtam, sem a CBA-ban, Tesco-ban. Tud valaki ajánlani valamit? :)
2016. márc. 30. 21:08
 1/6 Szintis Zoli ***** válasza:

Milfina new lifestyle - Aldi


Kérdeznék: miért nem ehetsz tejzsírt? Tejcukorból meg be kell verned napi 40-48 grammot? Miért?


Ha az Activia hülyeség, akkor minek neveznéd a 0,5%-os joghurtot? A természet ajándékának?


Nem kötekszem, tényleg érdekel, mit akar ebből kihozni a dietetikus.

2016. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szintis Zoli ***** válasza:
Linessa light natúr joghurt (lidl)
2016. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segitettetek!

Első válaszoló (Zoli): a BMI-met kell levinni 18-ra (most 22) az inzulin rezisztencia miatt és az izomtömegemet kell növelnem 32-ről 37-re. A dietetikus külön kiemelte, hogy ne Activiát (amiről én személy szerint szinte csak rosszat hallottam más orvosoktól is) meg ilyeneket fogyasszak, hanem natúr, zsirszegény ivójoghurtot. Ő mondott egy márkát (Meggle joghurtja), de azt Magyarországon nem lehet kapni (mármint magát a joghurtot), igy muszáj valami mást keresnem. Elvileg abban kevés a cukor is, de ha találok 0,5%-os ivójoghurtot akkor annak a tápértékeit elküldöm neki hogy mit mond rá, természetesen a cukorra, ez engem is izgat :)

2016. márc. 30. 22:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, közben most láttam, hogy a második választ is te irtad - elkerülte a figyelmemet a név, az elsőre koncentráltam :)
2016. márc. 30. 22:28
 5/6 Szintis Zoli ***** válasza:

Szerintem félrekezelnek.

Olvasd el ezt mindenképpen:

[link]

az egészséged múlik rajta!

Nem csak testépítőknek szól, bár Te most pont arra készülsz.


Aztán tanulmányozd a zsíradaptív metabolizmust, mondjuk itt: zaggini.com

Nem kell teljesen átállni zsírra. Elég, ha csökkented a Ch arányt és növeled a zsírt, amennyire lehet, amennyivel még jól érzed magad.

2016. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, elolvasom mindenféleképpen!

Édesanyám is ehhez a dietetikushoz jár és eddig 20 kilót fogyott, egészségesebb mint fele ennyi idősen volt. Úgyhogy a félrekezelés részében nem egyezem, nekem máris jobbak a véreredményeim és sikerült egy kicsit fogynom is (amit már nagyjából 1,5 éve nem sikerül) szóval boldog vagyok! :)

2016. ápr. 8. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!