Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nyers káposztából mennyit...

A nyers káposztából mennyit lehet enni egy nap, hogy ne legyen rossz a szervezetnek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 4. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
túl sokat nem érdemes, nem tesz jót a pajzsmirigynek. savanyú káposztának nagyon egészséges, a leve is. vagy friss nyers káposzta leve gyümölcscentrifugával is teljesen jó, csak a rostját nem tudjuk rendesen megrágni.
2016. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szintis Zoli ***** válasza:

Ezt nem tudtam, pedig ez engem is nagyon érint a kérdés, mert minden nap eszek 10-15 dkg-ot.

Ezt találtam:


"Pajzsmirigy hormon szintézis megzavaró élelmiszerek (röviden pajzsmirigy diszruptor élelmiszerek)

Összetevő : izotiocianátok

Hatásuk: goitrogének (jódköt k) lokálisan beleavatkoznak a pajzsmirigy jód felvételébe; gátolják a pajzsmirigy peroxidáz (TPO) tevékenységét, bizonyítottan strúmákat és alulm0ködést idéznek el állatkísérletekben.

Forrásuk: keresztesvirágúak, mint a káposzta, brokkoli, kel, karfiol, retek, répce, stb. Ne együnk az év minden napján ezekből."


"túl sokat nem érdemes" - Na igen. Mennyi a túl sok, mennyit lehet és változik-e valamit a diszruptor hatás, ha párolom vagy savanyítom a növényt?


Egyébként nem vettem észre PM alulműködésre utaló tüneteket, de nem tudjuk, hogy vagyunk, amíg nem tudjuk, hogy lehetnénk. Kipróbálok pár hetet káposzta nélkül.

2016. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, de mivel zöldség, én nem hiszek benne, hogy korlátoznom kéne annál is jobban, amennyire muszáj az alacsony szénhidrátkeretem miatt. 30 deka nyers káposzta nekem napokig kitart (sültet is eszek közben azért :)), ez pedig olyan csepp mennyiség, hogy ha ettől bajom lesz, akkor Tajgetosz. Aki érzékeny az ilyesmire, az vigyázzon.

Merőben nem tudományos az álláspontom, de ha minden nyamvadt ételre kutakodnom kéne s persze úgysem találnék semmit (az olajos magvak fitáttartalma is nagy kérdőjel), akkor beleőrülnék, pedig így is táplálkozástéma-függő vagyok, ami durvább hatásokkal járhat a normál táplálkozásnál is, pedig én annál sokkal jobban eszem.

De ne a filozófiámat taglaljam, ugye?


Szóval passz.

Az egyéni tapasztalataim nem segítenek, mert ugyanúgy érzem magam nulla káposztafogyasztással, egy kiló sült káposztával és 15 deka nyerssel is (de ezeket nem tudom kipróbálni mindennap, az nekem már kicsit sok munka lenne. megenni valószínűleg sokáig menne. lehet, hogy majd kipróbálom).

2016. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Én is olvastam arról, hogy a nyers káposzta megzavarja a pajzsmirigy működését, ezért is tettem fel ezt a kérdést. De ha mindennap megeszek kb. 150g káposztát, gondolom nem lesz bajom tőle. Ti is szoktátok nyersen fogyasztani a káposztát? És ha igen akkor mivel? :)
2016. ápr. 5. 16:44
 5/8 Szintis Zoli ***** válasza:
Én legtöbbször nyersen eszem. Mindennel, ami nem édesség.
2016. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, és azért eszed mert annyira szereted vagy csak az miatt, hogy kevés szénhidrát van benne?
2016. ápr. 5. 20:13
 7/8 Szintis Zoli ***** válasza:
Szeretnem, de nem ezért eszem. A rost miatt, meg hogy lassítsa a fehér rizs felszívódását, mert a CH bevitelemet főleg rizsre alapozom.
2016. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Szép napot! :)
2016. ápr. 6. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!