Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az eggyik barátom hízni...

Kicsi'sstunt kérdése:

Az eggyik barátom hízni szeretne jó ötlet, ha proteint szed vagy étrend kiegészítőt?

Figyelt kérdés
Hízni szeretne és proteint és étrend kiegészítőt szeretne szedni , de nem jár edzeni . Jó ötlet , vagy mit ajánlanátok neki?
2016. ápr. 11. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:

A fehérjepor akkor jó, ha nem tud elég fehérjét bevinni... Ennyi. Ugyanannyira hízik tőle, mint a hústól vagy más fehérjeforrástól. Neki sok kalória kellene, márpedig fehérjéből nem célszerű rengeteget enni, drága is, macerás is (legalábbis sokaknak, én boldogan ennék rengeteg fehérjét, egy-egy nap meg is fogom játszani, az csak nem árt :D).

Egyszerűen többet kell ennie.

2016. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért kiegészítem, hogy az edzés se lenne rossz ötlet, főleg, ha izmosodni akar. Ha hájt szeretne, elég, ha sokat eszik. Hacsak nem szuper ektomorf, azoknak ez elég nehéz lehet.
2016. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Egyen rendes kaját. Banánnal, olajos magvakkal lehet turbózni a kalóriabevitelt. De jobb lenne, ha edzene is mellé, mert zsírosodni nem szép, és nem egészséges.
2016. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akármennyit eszik nem hízik tőle
2016. ápr. 11. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennek inkább örülnie kéne. A valódi kaja mindig jobb a kiegészítőnél. Szóval csinálhat akár házilag is combos turmixokat. Zsíros tej, pár banán, zabpehely/liszt, lenmagliszt, már kész is a házi tömegnövelő, és mégis sokkal jobb, mint egy finomított porokból kevert bolti cucc. Még egy kis lenmagolajat is lehet bele tenni, azzal is meg lehet dobni a kalóriát. Meg kell ismerkedni az alapokkal, a fehérje, zsír, szénhidrát szerepével, az összetevők jellemző összetételével, aztán már csak a kreativitáson múlik.
2016. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a tejet utálja :))
2016. ápr. 11. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Az nem sajnos, a testépítők sem szoktak tejet enni, nem jó étel.

Mennyivel nem fogy? Muszáj eleget ennie, de ha zsírosodni nem tud, izmosodni igen (azért ha az izom kap terhelést s van felesleg, akkor nehezen képzelem el,hogy nincs izmosodás. akkor van gond, ha kegyetlenül gyors az anyagcsere és rengeteg evéssel nem hízik, kevesebbel pedig csontvázzá soványodik), akkor izmosodjon. Minek neki sok háj?

A cukros tömegnövelővel tudna több kalóriát bevinni, de akkor már kanállal is eheti a cukrot, olcsóbban kijön. Sokkal-sokkal jobb, ha rendes ételből eszik sokat. Hogy milyet? Nem tudhatom, mi nem laktatja s miből tud rengeteget bevinni. Magamnak mondhatnám a zsírt, de nem mindenki viseli el a túl tömény zsírt nagy mennyiségben. Nekem jó lenne az olajos mag is, mert nem laktat jól s könnyen tudnék enni belőle sokat, de van, akit igenis laktat vagy még ennek a zsírtartalma is megfekszi a gyomrát. A cukornak megvannak a hátrányai, s azt megint nem bírják egyesek (én rosszul lennék tőle, fogyásra remek lenne, pedig én és a kalóriadeficit, az egy ritka találkozás. s el tudom képzelni, hogy valaki a tömény cukrot és a tömény zsírt sem bírja. persze nem gond, vannak még lehetőségek, viszonylag tömény keményítők pl...)

Ennie kell, próbálkozzon.

2016. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a turmixhoz nem kell tej. Amikor még ittam gyümölcsturmixot, szinte csak gyümölcs volt benne. Zab és dió is mehet bele, zsiradék is, kinek mi tetszik.

A kókusztejet sem szereti? Az finom, édes és zsíros (legalábbis az enyém az).

2016. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. ápr. 11. 21:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Neked meg mi a problémàd?:)) inkább az a szánalmas , aki a nevét nem meri felválalni ;)
2016. ápr. 14. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!