Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért érzem azt, hogy éhes...

Miért érzem azt, hogy éhes vagyok, miután ettem, de ha még többet ennék, akkor vissza jönne? És ez mostanában elég sokszor így van.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 16:16
 1/4 anonim válasza:
Fogyókúra után vagy?
2016. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, soha nem fogyóztam.
2016. ápr. 16. 06:13
 3/4 anonim válasza:

'' 1. Kevés alvás

Aki keveset alszik, annak a szervezetében megnő a ghrelin hormon szintje, ami az éhségérzet megnövekedését hozza magával.


2. Dehidratáltság

Amikor a szervezet nem jut elég folyadékhoz, akkor a hipotalamusban kicsit összekeverednek a dolgok és akkor is a rágcsálnivalóért nyúlunk, ha épp egy pohár vízre lenne szükségünk.


3. Vércukorszint

Amikor fehér liszttel, cukorral készült ételeket veszünk magunkhoz, akkor gyorsan megnő a vércukorszint, ami utána ugyanolyan gyorsan le is zuhan, farkaséhséget okozva.


4. Stressz

A stressz csökkenti az agyban a szerotonin szintet, ami éhségérzet növekedést okoz.


5. Alkoholfogyasztás

Az alkohol is becsapja a szervezetet. Szeszesital-fogyasztás közben úgy érezhetjük, megéheztünk, pedig csak a vizet kívánja a testünk.


6. Gyógyszerek

Az antidepresszánsoknak is köztudottan hatása van az éhségérzetre.''


Esetleg még a pajzsmirigy túlműködésed lehet vagy terhes vagy, az utóbbi viszont neked is feltűnt volna.

2016. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valóban keveset alszom és dehidratált vagyok, úgyhogy ezekre majd jobban odafigyelek.
2016. ápr. 18. 05:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!