Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyikben lkevesebb a kalória?

Melyikben lkevesebb a kalória?

Figyelt kérdés
Szóval anorexia/bulemiabol gyogyulok, en nem fozhetek magamra hetvegenkent, ilyenkor kenytelen vagyok azt enni amit anyamek csinalnak. Ma valaszthatok a mirelit rantotthus/rizibizi illetve a sajttal toltott baconbe tekert fustli gorog salataval kombo kozul. Melyikben lehet ankevesebb kaloria? tudom, mindketto egeszsegtelen, tudom hogy tilos lenne embernek ilyet enni, kerlek ne szidjatok le.

2016. ápr. 16. 10:03
 1/1 Szintis Zoli ***** válasza:

Bocs, ez már valszeg későn jön, de jó lesz legközelebbre:


Szerintem az elsőben kevesebb műtrutyi lehet és kalória szempontjából is az tűnik kevesebbnek. Számít persze a mennyiség. Mirelit rántotthús is lehet nagyon vacak és vannak (aranyáron persze) jobbféle virslik is, de akkor is inkább az első. Egyél mellé zöldséget is!


Az "egészséges" relatív fogalom, de igazad van abban, hogy a fenti két dologra inkább alapozzon senki étrendet.

Ettől függetlenül edd meg nyugodtan! Semmilyen kihatással nem lesz a tested fejlődésére (bármi legyen is célod). Ez csak egy étkezés.


Azzal is kár foglalkoznod, hogy melyik mennyi kalória. Annak csak a napi, vagy 3-4 napi összbeviteled függvényében van jelentősége. Kegyetlen nehéz lesz majd megállni, de nehogy emiatt a kaja miatt megerőszakold a tested azzal, hogy lefutsz egy félmaratont, meghánytatod magad, vagy aznap nem eszel semmi mást. 1600 Kcal-ra kb. minden embernek alaphangon szüksége van, pusztán ahhoz, hogy éljen (se ne hízzon, se ne fogyjon), abba pedig rengeteg minden belefér!

2016. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!