Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindig vizet és Olympost...

Mindig vizet és Olympost iszunk. Egészséges e ez vagy még jobb még drágább gyümölcs levet kellene inni? Ki mit tudna ajánlani?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 21. 07:44
 1/7 anonim válasza:
Víz a legegészségesebb. Ha csak azt iszod idő után romlani fog a méregtelenitő szerved, tele van mesterséges anyagokkal. Frissen csavart a legjobb amúgy és még egészséges is.
2016. ápr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Előző vagyok. Ja vízet is akkor már jobb valamivel a képlet.
2016. ápr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcslevek majdnem ugyanolyan egészségtelenek, mint a többi üdítőital, főleg, ha tartósítószer, aromák és cukor (glükóz-fruktózszörp vagy akármi) is van bennük.

Ha megveszed a legdrágább itthon kapható 100%-os gyümilevet, az is püréből készült és a pasztőrözés miatt alig marad benne természetes vitamin. Ezt jobb esetben szintetikus vitaminokkal pótolják.

Sokkal jobban jársz, ha csak vizet iszol és friss gyümölcsöt eszel.

2016. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, bár nem tudom, hogy mennyire jó vagy sem a 100%-os, de hogy a friss gyümölcs, pláne a saját fámról jobb, az tuti...

Az élelmiszeripar pedig a profitról szól s ha épp nem szégyellik, bármit beletesznek, amitől nem kerülnek bajba...

2016. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe a 100%-os Sió gyümölcsitalokat én eddig csak azt fogyasztottam meg vizet, nagyon finomnak tartom...
2016. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A víznél nincs egészségesebb! Magyarország csapvize jó minőségű, fölösleges ásványvízre költeni. De ha mégis, akkor csakis szénsavmenteset vegyél! Bocs, ha ezt Te is tudtad.


Ha a gyümölcslé nem frissen a gyümölcscentrifugából jön, csupán nasinak számít. Kifejezetten egészségtelen sajnos, bármennyire finom is némelyik és bármennyire propagálja is az élelmiszeripar. Jobban jársz, ha a gyümölcslére szánt pénzen veszel egy gyümölcscentrifugát és belevalót. De akkor már nem kell leragadni a gyümölcsnél, én például teljesen odáig vagyok a sárgarépaléért. Ha van saját centrifugád, olyan koktélt rittyenthetsz, amilyet csak akarsz. Lehet kapni "nyelesfagyi-formát" (nem tudom a pontos nevét), megtöltöd friss gyümölcslével, rárakod a nyéllel egybeépített tetejét és kifagyasztod. Nincs annál jobb a hőségben.


Egy másik lehetőség: különféle gyógynövényteák változatosan.

Nekem nagyon bejön az egész csipkebogyó (áztatás összetörve, kézmeleg vízben este, reggelre iható leszűrve; vigyázz, mert szárazon szúrós a belsejében lévő szösz), a zsálya és a hársvirág, de sok jót olvastam az orvosi citromfűről is, ki szeretném próbálni. Állítólag nyáron friss citromlével kellemesen hűsít. Népszerű a menta tea is. A gyógynövényboltban biztosan tudnak ajánlani pár ártalmatlan teát.

Először olvass utána, melyik gyógynövény mire jó, illetve mikor nem tanácsos a fogyasztása, aztán kóstolgass és találd meg a kedvenceidet.


Hamarosan jön a bodza virágzásának ideje. Ez az egyik kedvencem! 5 szép egész virágzatot beleteszel egy 5 literes dunsztosüvegbe (gondolom, más edény is jó lehet) és teleengeded vízzel. A lakásban (árnyékban) állni hagyod legalább 4-5 órahosszáig, de 1 napnál NE tovább, aztán szedd ki belőle a virágot és szűrd le, hogy ne maradjon benne egyetlen szirom sem. Így 1-2 napig eláll, ha tovább kitart, hűtőben tárold. Nem szeretem előre beízesíteni, mert hamarabb megerjed. Amikor inni akarsz belőle, úgy ízesítsd, mintha limonádét készítenél (cukor + FRISS citromlé). Figyelem! A bodzaital vízhajtó hatású. Ne akkor idd, amior készülsz valahová. Akácvirággal is működik. Ezeket a virágokat érdemes minél kevésbé forgalmas helyen szedni, mert annál kevesebb ártalmas anyag van benne. Valahol a világ végén :)


Szintén finom a kardamonos limonádé vagy tea. 1 csésze vízhez 2-3 szem zöld kardamon kell. Amikor a víz fölforrt, elzárod alatta a lángot (vagy amit használsz) és beledobod a szétnyitott kardamont. Teljesen szét is cincálhatod. Pár percig állni hagyod, aztán leszűröd, majd hidegen vagy melegen ízesíted. Ezt a témát persze lehet variálni bőven, mert finom ízű a szegfűszeg, fahéj, szegfűbors, csillagánizs, ánizs vagy akár a forralt borhoz és mézeskalácshoz való fűszerkeverék, sőt, a vanília is. Víz helyett használhatsz tejet (én növényit szoktam, ez ízlés dolga). Esetleg egy bögre kakaót is "megbolondíthatsz" némi fűszerezéssel. Nyáron hidegen ihatod.


Frissen készített gyümölcsléhez is adhatsz fűszereket, de inkább őrölve. Például az almaléhez passzol a fahéj, szegfűszeg, bármi, amit a kompótba is beleraksz. Nyugodtan engedd el a fantáziádat! :)

2016. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban hogy a bolti gyümölcslevek helyett ihatnál kólát is.... Tudod, ez ugyanaz, csak egy kóla, ízű, ez alma izű, egy barack ízű.

Cukros aromás lötty mindegyik. Igen, a "100%os gyümölcslé is" -.-

2016. ápr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!