Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálkozással hogyan javíthat...

Táplálkozással hogyan javítható a látás?

Figyelt kérdés
Milyen ételek fogyasztása javít?

#látásjavítás #szemjavító ételek
2016. ápr. 25. 15:09
 1/7 anonim válasza:
100%

Egyél répát, brokkolit, aszalt sárgabarackot, epret, paprikát és áfonyát:)

Nekem a szemorvosom ezeket ajánlotta, de még nagyon sok zöldség és gyümölcs erősítheti a szemet

2016. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fentieken kívül még az A-vitamint tartalmazó állati eredetű élelmiszerek. Legjobb a jó minőségű halolaj (sajnos nem mindegyikben van A-vitamin).
2016. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Más az oka.

A fentiek csak arra jók, hogy ne legyen még rosszabb vagy valami ritkább szembetegséged.

2016. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy én nem vagyok annyira jó példa, mert 1 dioptria alatt volt a látáshibám. Vezetéshez már szemüveget kellett használnom, hogy jól lássam a táblákat, főleg a nap végén, sötétben. Szerintem a munkám (számítógépen dolgozom sokat) sokat rontott rajta. Aztán 8 hónapja új étrendre álltam át, és azóta nemhogy nem kell a szemüveg, de még az utca végén álló fák leveleit is élesen látom. Közelre ugyanolyan jól látok, mint előtte.

Tudom, hogy ez minimális változás, de szerintem nem lehetetlen természetes módon javítani a látást.

Ja és ha eszembe jut néha, kicsit tornáztatom is a szememet, és ha süt a nap, becsukott szemmel napoztatom.

2016. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

-1 dpt alatt nagyon sokat számít már negyed dioptria ideiglenes változás is. Ehhez meg bőven elég az is, hogy kipihentebb éppen a szem, vagy többet vagy kint, vagy erősen süt a nap és nem borús. Továbbá, ha eltérő mértékben romlanak, az agya alkalmazkodik egy idő után az erősebb szemhez, vagyis - ha csak nem félszemmel nézünk éppen - jobbnak is tűnik a látás, mert az erősebb-ből jövő kép lesz a domináns.

Nem hinném, hogy a táplálkozás bármit is befolyásolni, a hiánybetegségek elkerülésének kivételével.

2016. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A chia magról ezt találtam:

[link]

"Az Omega 3 előnyösen befolyásolja a szem látóhártya, valamint az agy-és idegsejtek működését,javítja a koncentrációs képességet, gyerekeknél segíti az olvasási és tanulási készség fejlődését,a kismamák megfelelő Omega 3 zsírsavellátottsága befolyásolja a méhlepény és a tejmirigyek fejlődését. A szoptatás során e zsírsavak biztosítják a csecsemő szellemi fejlődését és optimális látás élességét,segíti a vérkeringést."

"Az Omega 3 zsírsavakat az emberi szervezet nem képes előállítani, ezért ezeket táplálkozás útján kell bevinni.A chia a legnagyobb természetes forrása az Omega-3 zsírsavnak, optimális 3:1 arányban az Omega-6 zsírsavval."

Egyébként jó omega-3 forrás még a tengeri halak és a halolaj is. Én hetente egyszer eszek halat, minden nap szedek halolajat, és néha chia magot is. Ezek szerint lehet, hogy nem csak az A-vitamin, hanem az omega-3 is jót tesz a látásnak.

2016. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább a chiát edd, a halolaj gyomorforgató módon készül :S

Ráadásul az egész halász iparág nem fenntartható és borzasztó káros az élővilágra!

2016. máj. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!