Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a high carb...

Mi a véleményetek a high carb vegánságról?

Figyelt kérdés
Eddig "sima" vegán voltam, de több embertől is hallottam, hogy bevált nekik ez az életmód. Hol tudnék uánaolvasni itt az interneten? A 80/10/10-et nem találtam meg pdf.-ben. Nem káros az ilyen nagy szénhidrátbevitel? Az ilyen típusú vegánoknál nem nagyobb az esélye az elhízásnak/cukorbetegség kialakulásának?

2016. ápr. 25. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

A nagy mennyiségű szénhidrát bevitele minden esetben káros. Nemcsak a cukorbetegséghez vezető egyenes út, hanem a nők számára rengeteg visszatérő egészségügyi gondot okozhat.

Én ugyan nem követtem sosem ezt az életmódot, de a rossz étkezési szokásaim és a rengeteg szénhidrát miatt előbb súlyos nőgyógyászati gondjaim lettek, majd inzulinrezisztenciám lett, ami szigorú diéta nélkül egyenes út a kettes típusú cukorbetegséghez.

Szóval szerintem nagyon, de nagyon gondold meg a dolgot.

24N

2016. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az alacsony zsírbevitel miatt nagyon jó az inzulinérzékenységük, ezért nem jár magas vércukorral, és nem állt fent a cukorbetegség kockázata. Egyébként a gyümölcsök véleményem szerint sokkal egészségesebb szénhidrátforrások, mint a gabonák. Bármily meglepő, hiába cukor a gyümölcs, mégis fokozatosabb a felszívódása, mint a gabonáknak. Egy rizs, vagy kenyér glikémiás indexe 70-80 körül is lehet, míg a gyümölcsökből a durvának számító banán is forrástól függően 40-60.

Viszont elég szélsőséges étrend, kevés növényi fehérjével, így szerintem magas kockázata van különböző hiánybetegségeknek ásványi anyagokból, vitaminokból és aminosavakból.

Szerintem nem mindenkinek való, és nagy odafigyeléssel kell csinálni, hogy hosszú távon egészséges maradj mellette.

Nagyon alaposan olvass utána, ha ki akarod próbálni. Merülj bele mikrotápanyag szinten, hogy miből mennyi kell, és miben mennyi található. Ha szükséges, kellenek táplálékkiegészítők: kalcium, B12, stb.

2016. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. ápr. 26. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia nem a szénhidrátoktól alakul ki, hanem a szénhidrátokkal együtt elfogyasztott zsír miatt.


Én is csak olvastam róla, de még nem próbáltam. Te belevágtál végül? Milyen hatása van?


Ez az oldal nem teljesen az, amit te keresel (80/10/10), de jól leírja, hogy miért működhet a magas szénhidrátbevitel minimális zsírbevitel mellet.


[link]

2016. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!