Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez már kórosan sovány?

Ez már kórosan sovány?

Figyelt kérdés
15 éves 172cm és 41kg vagyok.

#anorexia #lány #soványság #kórosansovany
2016. máj. 3. 07:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és lány vagyok :D
2016. máj. 3. 07:14
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Igen! Anyukád helyében már minimum egy vérvételen túl lennél, vitamin hegyeket adnék, főleg B vitamin vagy Béres csepp. És folyamatosan figyelném (mint egy pici babánál), hogy egyél. Ha így sem indulna el a hízásod, akkor kivizsgálás. Az én lányom 173 cm és az 52 kg-ját keveslem!!! És sokszor mérjük, mert ha 50 alá megy azonnal vérvétel!
2016. máj. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 10 kilóval több lennél, akkor se érintenéd a normál határértéket. Én 8 centivel vagyok magasabb nálad és 24 kilóval több, így is vékony vagyok nagyon.
2016. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Én 10 centivel kisebb és 10 kilóval több vagyok nálad, és az ismerőseim szerint vékony vagyok. Van, aki ámul és irigykedik (2 gyermekes anya vagyok), van, aki sajnál és biztat, hogy hízzak már egy kicsit.

15 évesen 48 kiló volt a súlyom, és akkor is a vékony kategóriába tartoztam.

2016. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6.-os korom óta minden évben minimum 3 vérvételre megyek, egyfolytaban szedem a vitaminokat es nem is eszek keveset, de egyszeruen keptelen vagyok a hizasra. Az orvosok se mondanak semmit :/
2016. máj. 5. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ételallergiát, intoleranciát vizsgálták már? lisztérzékenység (cöliákia) pl. okozhat kóros soványságot, mivel károsodik az emésztőrendszer és nem tudnak megfelelően felszívódni a tápanyagok.

Én mindenképpen megnézetném legalább a főbb allergénekre. Ha máshogy nem megy, magán gasztroenterológust vagy belgyógyászt keressetek, aki meg tudja csináltatni (vérből).

Jó lenne, ha naponta egyszer szednél probiotikumot (a kapszulát nyisd szét, és a tartalmát öntsd langyos folyadékba). Minél több bacitörzs van benne, annál jobb. És igyál rendszeresen borsmenta vagy gyömbérteát.

2016. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ilyen ételallergiát már vizsgáltak, ebből csak az derült ki, hogy laktoz érzékeny vagyok, de mégcsak nem is súlyosan. És köszönöm a tanácsokat:)
2016. máj. 5. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!