Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hogyan táplálkoztok, hogy...

Ti hogyan táplálkoztok, hogy beinduljon a napi széklet?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni nekem? Az a problémám,hogy heti 2-3 alkalommal tudok csak nagy wc-re menni. Mondjuk jobb mint a semmi,de szeretném beállitani napi szintre. Elég rendszertelenül táplálkozok nem eszek minden nap főtt ételt sem,vizet is keveset ittam. Van mikor egész nap elvagyok egy reggelivel. Most ráálltam arra,hogy megiszok napi 2,5 liter folyadékot és eszek reggelit ebédet uzsonnát és vacsira valami gyümölcsöt. Ez mellett az útifű maghéjat fogyasztom,reggel éhgyomorra 1 ek 2-3 dl vizbe... Ha ezt igy csinálom minden nap akkor hamarosan beáll a napi széklet ugye? Szombaton álltam neki amugy.....eddig 2 nap tudtam wc re menni. Gondolom kell egy kis idő is mire a szervezet megszokja ezt a táplálékbevitelt is.... Kérem olyanok irjanak akik hasonló problémával küzdöttek,küzdenek! Kinek hogy sikerült helyrehozni?

2016. máj. 3. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha lassú az emésztésed a büdös életben nem fogsz minden nap kaksizni, miért olyan nagy baj az?
2016. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Mert egeszseges ember naponta-ketnaponta egy-ket alkalommal urit formalt szekletet.:)
2016. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdöttem, csak nekem kemény, bogyós is volt a székletem amitől végbélrepedésem lett.

Utifűmaghéj, sok folyadék, burgonya és kenyér elhagyása és minden reggelt zabpehellyel indítok, ez nagyon sokat segített.

2016. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészségtelenül étkezel. Anno én is ilyen ritkán jártam wc-re, sőt úgy is gondoltam, hogy ez normális, mert manapság vannak kutatások, amik ezt állítják, aztán áttértem egy nagyrészt növényi, rostdús táplálkozásra és minden reggel lett székletem, ráadásul egyáltalán nem egy kínlódás volt, hanem egy 1 perces nagy wc. A táplálkozásodat kellene gyökeresen átalakítani.
2016. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen igen igazatok van át is formálom a napi étkezést :)
2016. máj. 3. 09:46
 6/14 anonim ***** válasza:

a gasztrósom szerint a napi 3 és heti 3 között minden verzió normális, HA az rendszeresen úgy van, nincs változás.

tehát ha nincs székrekedésed, akkor ezzel semmi gond nincsen.

2016. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. máj. 3. 11:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, nekem segít ha ebédre levest, vagy főzeléket eszem és minden nap délután gyümölcsöt, este pedig egy natur joghurtot.
2016. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, honnan ered ez a hülyeség, hogy naponta kell tojni (a hülyeség minősített esete: kifejezetten reggel).

Akkor kell tojni, ha jön az inger, nem hülye a szervezet. Baj csak abból lehet, ha már van inger, csak utána sokáig (1-2 nap) tartogatja az ember, mert akkor sok víz felszívódik belőle és nehéz szülés lesz.

2016. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
erre nem lehet általános választ adni, minden embernek másképp működik a szervezete,.én olyan helyen dolgozok ahol nem lehet önfeledten szarni,reggel ha felkelek fél órát ülök a WC-n hogy ne a a cégnél kelljen tojni. ilyenkor vagy jön belőlem valami vagy nem.ha szombaton nem dolgozok, akkor itthon reggelire mindig eszek hagymát, és megiszok reggeli után 1 liter koka kólát,mivel a kólára allergiás vagyok az jol meghajt, és utána többször kiadósat és hígat szarok,én abban hiszek hogy ez jól kipucolja a beleimet.tehát nálam ami bevált: szombaton 1 fej vöröshagyma 1 liter klóla-és jöhet a fosás- belek kipucolva.
2016. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!