Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nekem a fogyáshoz napi kalória...

Izom1890 kérdése:

Nekem a fogyáshoz napi kalóriadeficitem 2367kcal lenne de én csak 1300at viszekbe és abból is égetek le 800at kb akkor a zsír fog le fele égni vagy az izmot égetem vele? Az étrendem pedig zabkása, kínaileves délbe estére meg fehérje 17vagyok és 105kg

Figyelt kérdés
2016. máj. 3. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 1300 kcal-nál többet kéne enned. Az alapanyagcsere alá nem ajánlott menned. Hány cm vagy? Mennyit sportolsz?
2016. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
185cm magas vagyok és az edzésem naponta 30perc futás,15perc hasazás utánna kb 30perc sulyzósedzés
2016. máj. 3. 13:51
 3/12 A kérdező kommentje:
ha 1300 kcal pont amit ir a deficitem a fehérje 1300kcal pont annyi kiszámitásaim szerint ha többet eszek 1300kcal nál akkor a fehréje bevitelem több mint amennyit ir a deficitembe a fehérje akkor lesz belőle ha több a kalória bevitelem 1300kcal nál meg a fehérjebevitelem is több mint emennyit kéne be vinnem
2016. máj. 3. 14:04
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor ha többet viszek be kalóriát de viszont akkor több a fehérje bevitelem is mint amennyi a deficitembe van mi baj van belőle ha több a fehérjebevitelem mint amennyit ir a deficitem a fogyáshoz
2016. máj. 3. 14:06
 5/12 Szintis Zoli ***** válasza:

Olvasd el a Sárga Kapszulát vagy az Amit a zsírégetésről tudnod kell-t és addig is tudd, hogy a kalóriaigényt zsírmentes testtömegre kéne számolni.

800-at biztosan nem bírsz elégetni. Az 1300 meg kevés. Miért gondolod, hogy neked annyi kell?

2016. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szintis Zoli ***** válasza:
Úgy értettem, hogy 800-at sporttal nem égetsz el.
2016. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
az 1300kcal azért viszek be annyit mert a fehérje adagom is pont annyi amennyit ki irt a fogyáshoz a kalória deficit vagy vigyek be több kalóriát de viszont akkor több a fogyás deficithez való fehérjét is ha több kalóriát viszek be akkor több a fehérje bevitelem is mint amennyit ir a fogyáshoz a deficit és mi baj lehet ha több fehérjét viszek be mint amennyit a deficit ír?
2016. máj. 3. 16:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködésből, de tanulj meg magyarul írni, most épp fáradt vagyok s nem értelek (lehet, hogy máskor sem menne, de alapból egész jó vagyok a szövegek megértékében, ha hibásak is), ráadásul kalóriaigény helyett kalóriadeficitet írtál már a kérdésben is.


Szerintem sem égetsz ennyi mozgással 800 kcal-t, habár ki tudja? Senki meg nem mondja, a te szervezeted mennyit éget mivel, de a kalóriaszámoló oldalak kósza becslései általában túlzottak, úgy tudom.


Az étrended siralmas. A kínai leves nem étkezés.

Számolj makrókat s egyél rendesen. S ne vidd túlzásba a kalóriadeficitet, az nem jó. Kicsit olyan, mint a túledzés: azt hiszed, hogy gyorsabban elérkezik a siker, közben pedig keresztbeteszel magadnak.

Már az 1300 kcal is merész neked, de ha mozogsz mellé, többet egyél.

Kb. tuti, hogy sok zsírt vesztesz így (a sok felesleggel koplalás már csak ilyen, a tested pedig életben akar tartani, minél hosszabban), de azért az izmokra, közérzetre, energiaszintre is kellene vigyázni.

2016. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az útolsó válasz adónak te ne oltogas itten erre a véleményre nem vagyok kíváncsi hogy tanulj meg helyesen írni
2016. máj. 3. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondattagolás, ember... Hogy lehet ilyen igénytelenül írni? Nem fogom 10 percig értelmezni egy mondatod, hogy segíthessek.

A kajád sz4r, izmot fogsz veszíteni.

2016. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!