Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a fő szempont a vas akkor...

Ha a fő szempont a vas akkor melyik legyen?

Figyelt kérdés

Még nem voltam vérvételen de valószínű hogy vashiányos vagyok. Már rendeltem egy Iron All-t mert abban nincs semmi olyan ami gátolja a vas felszívódását. Ha majd eljutok vérvételre s nem leszek az, akkor nem veszek többé.


A lényeg. Melyik lenne jobb akkor a vas a fő cél?

Builderes Vitamins vagy VitaKing-es Iron All tabletta?


Kölcsönhatások (Szinergikusan erősíti a hatását)


A magnézium, vanádium, cink, kalcium csökkenti a vasfelszívódást.

Az oxálsavtartalmú ételek rontják a felszívódást, akárcsak a polifenol (tea, bor stb.) és a fitáttartalmú növények.

A vas csökkentheti a réz, a Levodopa, a Penicillamin és a Levothyroxin felszívódását.

A béta-karotin növeli a vasfelvételt, akárcsak az L-cisztein és a C-vitamin.

A gyógyszerkölcsönhatások miatt a vaskiegészítést a rendszeresen gyógyszert szedő emberek is csak orvosi tanácsra és felügyelet mellett végezhetik.



2016. máj. 6. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A recept nélküli vaskészítmények nem alkalmasak vashiány kezelésére, arra receptes készítmény kell. Ez azért van, mert a recept nélküliekbe átlag 10 mg vas van, a receptesbe pedig 100 mg.
2016. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát mire eljutok orvoshoz vagy 1 hónap. Sok válasz nem érkezik. Ha szexuális kérdést írtam volna ki akkor bezzeg. (:D)
2016. máj. 7. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem valószínűleg élelmiszerallergia okozta a vashiányt, egész életemben vérszegény voltam. Amióta nem eszek tejterméket és gluténtartalmú gabonákat, rendbe jött a vasam is.
2016. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem gluténérzékeny vagy véletlenül?


Ám a finomlisztből készült ételektől vagyok csak rosszul. Szóval ha egyek egy fehér kenyeret fáj a hasam és rosszul vagyok, vagy pl eszek egy kis fehér tésztát stb. De ha teljes kiőrlésű dolgokat eszem azok nem okoznak semmi gondot, szeretem őket.


Megtudná nekem ezt valaki válaszolni ha nem is ide tartozik? Majd lehet kiírom ám mindjárt :D

2016. máj. 8. 01:18
 5/5 anonim ***** válasza:

A finomított liszt állítólag ragacsos masszává alakul a beleidben, amivel nagyszerűen lehet táplálni a belekben lakó patogén baktériumokat és gombákat.

A teljes kiőrlésűben lévő rostok javítanak a helyzeten, mivel elősegítik a bélperisztaltikát, és az élelmi rostok jó esetben a jó baciknak adnak táplálékot (rossz emésztés esetén nem biztos, hogy annyira jó hatásuk van). És még vitaminokból, nyomelemekből is több van bennük.

Talán ezért nem okoznak neked panaszokat a teljes kiőrlésű gabonák.

2016. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!