Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta ötször kisebb étkezés...

Naponta ötször kisebb étkezés kinek vált be? Ezzel elkerülhető a (vissza) hizás?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy 12 kilót fogytam december óta, valamennyi koplalással ment le, viszont volt amikor normálisan ettem. Eléggé parázok a visszahizástól, de azt olvastam, hogy ez kiküszöbölhetõ a napi 5-szöri étkezéssel, hogy egyszerre kisebb adagokat eszünk. Van akinek ez bevált fogyókúra alatt/után és tudja igy tartani a súlyát?

2016. máj. 16. 08:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudnám tartani a súlyomat ha hetente csak egyszer ennék egy KIS csokit és egész héten semmi cukros dolog? Meg a krumpliról , fehérlisztrõl, rizsrõl nem tudnék végleg lemondani (mert a suliban is többnyire adnak ilyeneket ebédre) Csak otthon mindig telj. kiõrl. kenyeret ennék, meg durumlisztes tésztát, basmati rizs?
2016. máj. 16. 08:59
 2/9 A kérdező kommentje:
Igy egészséges lehetek?
2016. máj. 16. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:
én ugyan sose fogyókúráztam meg a súlyom is szűk határok közt mozog, de kb én is napi 5x eszek. így nem vagyok annyira éhes nap végére, hogy akkor jól bezabáljak. ha kiszámolod, hogy mennyi kalóriára van szükséged, amit el is használsz és azt felosztod 5 részre, akkor elvileg nem kéne visszahíznod, hisz csak tartod a szintet.
2016. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Fogyni ugy tudsz tartosan ha mozogsz, es eszel rendesen. Koplalas ertelmetlen dolog lekene loni aki azt mondja h koplalasal kell fogyni. Miert? Na mar most elkezdesz koplalani mi tortenik? Megvonod magadtol a kajat akkor a tested mivel nincs kaja rakenyszerul h beszerezze mashonnan a szukseges tapanyagokat. Elkezdi emeszteni magat a szervezeted amivel nem lenne gond ha ezt zsirszovetbol tenne de nem azt teszi legutoljara a zsirt bontja, tehat a sajat izmaidat bontod le mi a vegeredmeny fogysz, de izombol es nem zsirbol ami meg roszabb kulsot eredmenyezz mert fogyokura vegere... Csont bor meg zsir leszel ( rosszabb mint volt) es mi van ha vege a fogyokuranak tested feleszmel kap tapanyagot se te eheztetted mit fog tenni a tested? Fosik!!!! Elkezdi a bevitt kajat elraktarozni persze zsirba felkeszul kovetkezo koplalasra. Miert ertel el? Fogytal izombol meg kicsi zsirbol aztan ha eszel megtobb zsirt szedsz fel. Megoldas? Helyes taplalkozas szenhidrat feherje vitaminok asvanyi anyag stb. egyel rendesen de kevesebbet mint amennyi kell. Lassabb de eredmenyesebb a fogyas es koplalni sem kell. Taplalkozas alapja jol hasznosulo szenhidrat rizs bulgur kuszkusz teljes kiorlesu kenyert, feherje legjobb a csirke mert sovanyhus de ehetsz halat is. Nem art mele a rost zoldsegek h tudj emeszteni is rendesen. Ha jol belovod az etrendedet es mozogsz rendesen ( zsiregeteste aerob gyakorlat kell) akkor heti 1-1.5 fogysz akkor jo az etrend. Napi 5 x egyel nyugodtan reggeli fontos egyel zabot! Es ha lehet ne este potold a naplozbe elmaradt kajazast. Remelem valamit azert segitettem. Tobb infot taplalkozassal kapcsolatban neten talalsz. Lenyeg ne koplalj soha mert az csak ront!!! Helyes taplalkozas es mozgas! Gl!
2016. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az öt étkezésből kettő (tízórai és uzsonna) csak gyümölcs vagy zöldség (kinek mi jön be), akkor igen.

Emellett a főétkezések is bőven tartalmazzanak zöldségeket, emellett teljes értékű fehérjét és valamennyi zsiradékot. De a lényeg a minőség, minél kevesebb műkaja, cukor, E-számok, étolaj, margarin és társai, konzervek és lehetőleg nem nagyüzemi hústermékek és tojás.

2016. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én naponta háromszor eszem és így tudom tartani a súlyom, ebből 1 étkezés gyümölcs, egy melegétel, egy hideg vacsi.


Amikor ötszö5 ettem, akkor visszahíztam az elvesztett kilóimat, de én akkor direkt hízni akartam.

2016. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Én napi 5 étkezéssel, hacsak nem alkalmaznék komoly trükköket, folyton kalóriatöbbletben lennék. Nem tudok keveset enni egyszerre, az rosszabb, mint a semmi.

Nekem speciel a napi 2 étkezés az ideális, egymáshoz közel. Van, aki elvan eggyel is. Nagyon sokan pedig remekül tartják a súlyukat 3-mal...


De van, akinek jó a sok kis étkezés. Ki kell tapasztalni.

2016. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A koplalás nyilván nem a jó megoldás, de ugyancsak viszi le a zsírt normál esetben. Nem idióta a szervezet, hogy elbontsa az izmot s gyorsan elpusztuljon, mikor ott a sok zsír. Megy le izomból, hogyne, de az energiaigény zöme azért inkább zsírból megy. Tuti van egyéni faktor is ebben, persze, de ez sem azt jelenti, hogy lenne ember, aki szinte csak izomból fogy koplaláskor. Max. egy rossz mutáció, egy evolúciós zsákutca...
2016. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem attól hízol vagy fogysz, hogy hányszor eszel. Maga a kalóriamérleg számít. Az, hogy a napi bevitt mennyiséget hány étkezésre osztod el, a végeredmény szempontjából keveset számít. Azt, hogy neked konkrétan hogy jobb, neked kell kitapasztalni. Lehet, hogy neked beválik az 5 étkezés, de lehet, hogy jobban éreznéd magad, ha csak háromszor ennél, de akkor jóllaknál.
2016. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!