Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Húszonhét éves nő hogy lehet...

Húszonhét éves nő hogy lehet 52 kiló?

Figyelt kérdés
180 centi magas. Van köztetek ilyen? Mit tudtatok tenni, hogy több legyen a súlyotok?
2016. máj. 18. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Semmi baj nincs ezekkel az arányokkal.
2016. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abban a koromban 174 cm voltam és 52-55 kg. Kb 25 éven át, nem tudtam tenni semmit pedig hízni akartam. De jó is volt. Most 41 évesen nem tudom lejjebb vinni a 70 kg-ot 1-2 éve jött rám, fújtatok, a mozgás is nehezebb.
2016. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Azért 180 cm magasságnál 52 kiló az korosan sovány kategória..
2016. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek jó arányok? Azért ne már. 161 cm-hez vagyok 49 kg, de így is mindenki csesztet, hogy gebe vagyok.

180 centihez 52 kiló az iszonyatosan kevéske.

Tuti nincs semmi szervi ok? Mondjuk pajzsmirigy túlműködés tud ilyesmit csinálni.

Ha kivizsgáltak és nincs gond, akkor az a kérdés, hogy hogyan étkezel? Mit eszel egy nap és mennyit? Hogy osztod el az étkezéseket? Sportolsz-e valamit?

2016. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hajajj, ez nehéz így, tényleg meg kéne nézni, van-e valami gond. Illetve első körben a kalóriabevitel érdekelne, mivel ha nem eszik eleget az ember, nyilván nem fog nőni a tömege. S van, aki keveset eszik, de nem tud róla. Van, aki szuper ektomorf, nem eszik keveset, de neki sokkal többet kell.

Megpróbálnék izmot növelni, hátha az sikerül, mert zsírt felszedni és izmot felszedni teljesen más, zsírt én extrém lassan szedek fel, izmot bizonyára normális tempóban, ha megvannak a feltételei, még nincs nagy tapasztalatom benne, nem edzek régen. Én nem vagyok vékony, de nyilván a vékonyaknál se mindegy, hogy zsírosodásról vagy izomnövelésről van szó. Ez utóbbi eléggé nehezen kerülhető el, ha megvan a kalóriatöbblet, a fehérje és a terhelés. A súlytartó kalóriamennyiség fölött éve viszont közel sem bizonyos a zsírosodás (tegyük fel, hogy nem edz az ember), vannak, akiknél ilyenkor felgyorsul az anyagcsere és eléggé folyamatos határozott túlevés kell hozzá, hogy egy év alatt feljöjjön pár kiló... Én rengeteget tudok enni, ettem is, sosem voltam vékony, de mindig is csigatempóban tudtam csak hízni, akármennyit ettem. Aztán olvastam, hogy vannak ilyenek. Még csak ektomorfnak s extrém gyors anyagcseréjűnek sem kell lenni hozzá.

2016. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 51 kg vagyok, igaz 163 cm és 41/N. 20 éves koromig 50 kg alatt voltam, aztán elkezdtem lassan de fokozatosan hízni. Közben lett két gyerekem, 2. szülés után 65 kg voltam.

Vannak tippjeim hízásra:

Lisztérzékenység esetén gabonamentes étrend.

Emésztési problémák esetén allergiák felderítése, megfelelő étrend kialakítása, vitaminok, ásványi anyagok pótlása.

Tápanyagszegény étrend esetén adalékanyagokat tartalmazó ételek kerülése, fehérje-zsír-szénhidrátmennyiség egyéni szükségletek szerint egészséges ételekből, esetleg étrendkiegészítők, vitaminok stb.

Ha a jelenlegi étrended egészségesnek mondható, tápláló és megfelelő mennyiségű ételekből áll, és biztosan nincs szervi bajod, akkor is elképzelhető, hogy egyes vitaminokból, ásványi anyagokból, esszenciális zsírsavakból hiányt szenvedsz.

A mozgás nagyon jó dolog, de ha sokat mozogsz és nem eszel eleget, attól nem lesz nagyobb a testsúlyod.

2016. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Épp most olvastam egy érdekes tanulmányt, ahol tényként állapították meg, hogy ha kísérleti állatok étrendje túl kevés fehérjét tartalmaz, egyes esszenciális zsírsavak hiánya lép fel (mivel a szervezet nem képes AA és DHA zsírsavak felépítésére), aminek egyik tünete az, hogy az állat sokat eszik, de nem tud hízni.

(Mielőtt még valaki ezt fogyókúrás tippnek vélné, elárulom, hogy az esszenciális zsírsavak hiánya többek között az idegrendszer és az agy működésében is zavart okoz, ennek köze van az anorexia kialakulásához is. Továbbá a fehérjében szegény étrend a hormonok termelését is akadályozza.)

Persze azt nem tudom, miket eszel és mennyit, de ez is megoldás lehet. Több hús, tengeri halak, halolajkapszula...

2016. máj. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!