Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá az életmódvál...

Hogyan vegyem rá az életmódváltásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátomról van szó (20 éves). Tudom, hogy egy kapcsolatban nem lehet megváltoztatni egy embert, nem is ez a célom. Az a problémám, hogy a párom nagyon sok, rossz minőségű ételt fogyaszt (rengeteg kóla, csoki, sokat jár mekibe) és nem nagyon eszik zöldséget, gyümölcsöt, emellett nem is mozog semmit. Ennek következtében sokszor fáradt, fáj a feje, kedvetlen, egy év alatt 10 kilót hízott.

Na most nem arra vágyom, hogy 180 fokos fordulattal hirtelen testépítő legyen, engem abszolút nem zavar, ahogy kinéz, sőt, de mivel tudom, mi van mögötte, szeretnék tőletek tippeket kérni, hogy hogyan vehetném rá pl kezdetnek arra hogy cserélje le a kólát valami kevésbé cukrosra. Nyilván ez az ő döntése, hogy mit tesz az egészségével, de talán megadhatnám a kezdő lökést.

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2016. máj. 23. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonlo a helyzet nalam. En az egeszseges eletmod hive vagyok, o is fogekony ra, de rengeteg csokit es gyorskajat eszik.


Gyakran latja, hogy mit eszek en es hogy a csirke zoldseggel is milyen jol tud kinezni. Sokszor fozok en, ilyenkor neki is ugyanazt, szerintem neked is ezt kene, fozni neki. Szinte biztos, hogy meg tudnad vele szerettetni pl. A barna rizst, zoldsegeket. Rendes krumpli helyett csinalj neki edesburgonyabol sultkrumplit peldaul.


Plusz suss cukormentes, teljes kiorlesu sutiket, latni fogja o is, hogy egesz finomak az "alakbarat" edessegek is.


Colat pedig eloszor cserelhetne zero colara, az is magy lepes lehetne.

2016. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :) sütikkel amúgy próbálkoztam már de az önmagában nem ért semmit xd
2016. máj. 25. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!