Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintem kezd nálam kialakuln...

Szerintem kezd nálam kialakulni az anorexia. Hogyan kerülhetném el? 14/l

Figyelt kérdés
Egész nap a kajálásomon agyalok. Naponta 4-5 x eszem, de állandóan attól félek, hogy visszahizom a leadott kilókat. Fogalmam sincs, hogy mennyit kéne ennem, mennyi lenne a normális adag étel nekem, ezért állandóan azon agyalok ,hogy mibe mennyi kalória lehetett, és mindig lelkiismeret furdalásom van, hogy lehet, hogy sokat ettem, de lehet hogy keveset. Hogy tudnám elterelni a figyelmemet errõl? Hogy ne minden gondolatom ez legyen? Valaki tudna segiteni ,esetleg akinek van valami tapasztalata evészavarral kapcsolatban.

2016. máj. 30. 10:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Már három hónapja nincs normális menzeszem, csak egy pár csepp volt.
2016. máj. 30. 10:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudok neked ajánlani két oldalt. Az egyikkel ki tudod számítani, hogy a nemedhez, korodhoz, magasságodhoz, és aktivitásodhoz mennyi kalóriára van szükséged ahhoz, hogy tartani tudd a súlyod. (azt is ki lehet számolni, mennyi kell x hízáshoz, vagy x fogyáshoz)

Ez lenne az:


[link]


A másik pedig egy kalóriaszámlálós oldal, ahova fel tudod vinni minden nap, amit elfogyasztottál. Nagyon hasznos szerintem akár fogyókúrához, akár a súlyod megtartásához. Én például most fogytam 6 kilóra azzal, hogy számolom a kalóriát, és figyelek a bevitt szénhidrát, fehérje, és zsír mennyiségére, illetve, hogy ezekkel se lépjem túl az ajánlott értéket.

Ez a kalóriaszámolós oldal:


[link]

2016. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi az elírásért, 6 kilót fogytam, nem 6 kilóra. :D
2016. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kalóriát felejtsd el. De gyorsan. Minden 2. anorexiás arra panaszkodik, hogy a kalória számlálásáról, több év elteltével sem tudott leszokni, ráadásul az említett oldal nem is a legpontosabb....
2016. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!