Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 7 éves kisfiúnak vacsorára...

Egy 7 éves kisfiúnak vacsorára sült burgonyát, sült sonkát és tükörtojást hogy lehet adni?

Figyelt kérdés

Na a történet röviden annyi,hogy egy temetés miatt Én és a férjem elutazunk 3 napra otthonról.


A legkézenfekvőbb megoldás a drágalátos kedves férjem szerint a tesóm volt,aki 22 éves, független, és mondjuk úgy hogy néha "gyerek"


Nagyon aggódtam hogy ők ketten 3 napig mire fognak menni. Mindent részletesen leírtam, napirendet és a táplálkozást is neki.


Amikor vasárnap hazaértünk és "vissza vettük" a gyereket rögtön kikérdeztem hogy mi volt a 3 nap alatt..főként hogy mit evett!


Na ekkor estem hasra (a férjem azóta is röhög,mert őt annyira nem akasztotta ez ki)


Első este vacsorára a kisfiam sült burgonyát-sült sonkát és tükörtojást kapott. Csupa csupa olajban sült vacakot.


Másnap reggelire 2 db dupla sajtos toast-ot, 1 pohár tejet és 1 almát kapott.


Ebédre mirelt sajttal töltött pulykamellet, rizi-bizit és vegyes salátát joghurtos szósszal.


Vacsorára pizzát, egy narancsot és egy banánt.


Utolsó nap reggelire gyümölcs joghurt, briós és paprikás chips.


Utána hála a jó istennek jöttek anyámék és átvették a gyereket.


Abszolút kibuktam ezen az étrenden. És hiába vontam felelősségre tesómat, ő csak vigyorog és azt mondja hogy "láttad volna milyen jó étvággyal ette a gyerek"


Mi a véleményetek erről?



2016. jún. 3. 21:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Még nem olvastam végig a kommenteket...

Te buggyant vagy.

A tesód adott nyers zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket is a gyereknek. Tehát mindent, ami egészséges is.

A joghurttal sem értem mi bajod van. Ez a forma pont hogy egészségesebb mint a bolti gyümölcsjoghurt. Nincs benne cukor, nyers, valódi gyümölcs van benne...

2016. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
94%

Mi elolvassuk a kérdést, s lépünk tovább. De a gyermeked sajnos veled él. Nem lehet könnyű veled.

Ez a részletes lista, amit ide toltál is valami defektre utal.

Ne nehezítsd meg a környezeted életét, s persze a magadét sem.


Ezek az ételek nem egészségesek, az igaz. Tipikus férfi kaják, amolyan agglegény stílusban.

Nem lett semmi baja a gyereknek, de most alighanem frusztrált lehet miattad.

Lazulj kissé!

2016. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt erre a kérdésre válaszolni. Nagy eséllyel kamu..."Csini néni" Nem hiszem, hogy ilyen kifejezést használ egy hét éves.

Viszont ha nem kamu, akkor a kaja részére reagáltam már..., hogy volt egy csini néni is, aki adott neki jó éjt puszit...ez is csakis pozitív, hogy csajozott a tesód, de mégsem mellőzték a gyereket.

2016. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom milyen förtelem étrenden tengődött szegény csöpség 3 egész napig... fogadjunk, még sört sem kapott rendesen!
2016. jún. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
8%

Mi az, hogy " kölyködet " meg " rásózod " ??! Egy 7 éves gyerekről van szó, hogy jut eszetekbe egyáltalán, hogy ilyen módon beszéljetek róla ? Látszik mennyi eszetek van nektek is. A Hölgy és a férje egy temetésre voltak hivatalosak, ahová nyilván nem célszerű gyereket vinni.... Egy rendes, szerető testvér pedig ( szerintem ) szívesen vigyáz az unokaöccsére. Ezzel nincs is semmi probléma.


Abban mi kivetnivalót láttok, hogy az anyuka egészségesen eteti a gyereket ? Nem szeretné, ha elhízna vagy hogy a fogai rosszak legyenek a sok édességtől, esetleg hogy a későbbiekben valami betegsége legyen a fiának, a helytelen táplálkozástól.... Sajnos lehetne. Azzal egyet kell értenem, hogy 3 naptól nem lesz senkinek semmi baja, bár az időpontok kissé aggasztóak.... A lényeg, hogy akkor is, ha szivességet tett azzal a testvér, hogy vigyázott a fiúra, még akkor sem szabadott volna felborítania az anyuka által kialakított egyensúlyt. Mi van, ha a gyerek ezek után nem eszi meg azt, amit az anyukája készít ? Mert a másik étel finomabb volt.. Kis mennyiségben nem ártalmasak a felsorolt ételek, de ha sokat fogyaszt belőlük a gyerek, eléggé sokat ártanak. Inkább éljen egészséges életet, salátákat fogyasztva, mint hogy ilyenekkel tömjék nap mint nap.



Anyuka, nem történt semmi baj, le kell ülni és megbeszélni. Semmi gond nincs azzal, hogy Te egészséges gyereket szeretnél nevelni a fiadból. Sőt... Ugyanakkor, a testvér sem hibás, csak szerette volna hogy a fiad jól érezze magát. Fura módját választotta, de szerintem semmi rosszindulat nem volt benne.



Amúgy pedig, igen is mondhat olyat egy 7 éves, hogy " csini néni ".... A nővérem fia 5 éves, Ő is használja ezt a kifejezést néha :)

2016. jún. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
94%

Előző, sokban egyetértek, de többen írtuk, hogy egészségtudatosak vagyunk s hogy igen, voltak nem ideális ételek. De vannak helyzetek, amikor nem ideális ételeket eszünk, ezzel nincs baj.

A nagyiknál sem szokott salátákat enni a gyerek (elképzelem, hogy egy hónapra kap egy menüt a nagyi, hogy most teljes kiőrlésű briós, most csirkemell spárgával), amúgy salátákon nem is lehet élni, max. igen speciálisakon. Én kb. sosem eszem salátát :)

Nagyon helyes, ha otthon törekszünk az egészséges étkezésre, de sem fizikailag, sem lelkileg-érzelmileg nem romlik el a gyerek 3 nap nem ideális, de nem is nagyon vészes étkezéstől. Egyes pontokban pedig tényleg nagyon kiakadt az anya, pl. a házi, a boltinál jobb joghurtot és a tükörtojást többen nem értettük, az átlagember rosszabb ételeket eszik...

S a fullos lista is érdekes volt, ki emlékszik 3 nap minden étkezésére?


Maximum az lehet gond, hogy elő volt írva, mit kapjon a gyerek, ha ezt vállalta (erről nem szólt a fáma), akkor igazán tarthatta volna magát hozzá. Bár azzal értek egyet, aki szerint akkor adjon dobozokat is feliratozva, mert egy kicsire napokig vigyázni s még flancos elvárásokat teljesítve speckón főzni, az azért túlzott elvárás az ember tesójától, aki bizonyára nem egy konyhatündér, az ételek alapján. A konkrét helyzetet nem ismerem, az azért sokat számít, hogy most akkor szentül megígérte, majd tojt rá vagy mi volt, de olyan nagy károkat szerintem nem okozhatott...

2016. jún. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Hisztis vagy a 9 órás vacsival én sem értek egyett,de többiben nincs gond pizzával sem.mind finom laktato kaja ,mekis toast is finom . gyümölcs is volt tejtermék is .
2016. jún. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

"Hülgy"? Bocs, 35-ös, ezen felröhögtem, a kérdező nálam nem üti meg ezt a szintet.

Amúgy kérdező, mégis mit vártál egy 22 éves sráctól? Örülj, hogy elvállalta egy hétvégére, a kortársai bulizni járnak akkor, nem házi gyümijoghurtot kotyvasztanak az unokaöccsüknek. Nem tragikus az étrend, még a napirend sem egy hétvégére. Az viszont elég fura, hogy 3 napi távollét után nem arról kérdezed a gyerekedet, hogy hogyan érezte magát a nagybácsival, kizárólag az érdekel, betartotta-e pontról pontra a TE utasításaidat. Ez az egész hiszti nem a gyerek egészségéről szól, hanem a te egódról, és még csodálkozol, hogy a férjed kiröhög...Mi lesz veled 4-5 év múlva, mikor a fiad elkezd kamaszodni?

2016. jún. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a 35-ös kommentet a kérdező írta egy másik profilról, kell neki több a kamukérdéseihez, hogy ne legyen feltűnő.
2016. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, meg vagy te húzatva!

Nem három hét, nem három hónap, csak három nap! Köszönd meg, hogy a testvéred rááldozta a hétvégét, és még el is látta a gyereket! Leégne a pofámról a bőr (anya létemre), ha ilyesmiken kiakadnék. Legalább egyszer a kicsi is kikapcsolódott valamelyest.

Ha meg ennyire háklis vagy, miért nem főztél meg mindent előre, szigorú használati utasítással ellátva?

Ha feleségnek is olyan unalmas vagy, mint anyának, nem csodálom, hogy a férjedet "kedvesen" drágalátosnak nevezed.

Az a szegény gyerek meg mit fog csinálni, miket fog enni öt-hat év múlva? Na mit gondolsz?

2016. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!