Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészségesebben...

Szeretnék egészségesebben élni és így a nyáron lefogyni egy pár kilót ;) Tippek?

Figyelt kérdés

Az eddigi dolgok amiket összeírtam, hogy figyeljek rá:

-Napi 2 liter víz (cukros szutykok off) ásványvíz csapvíz váltva

-Napi 1 óra mozgás (futás, biciklizés, erősítés)

-egészséges táplálkozás (kevesebb kenyér, zsíros étel, édességek, rágcsák)

Még valami amire figyelnem kell?

F/14 172 cm 70 kg



2016. jún. 7. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Millió dologra, persze. Jó étrend. Konkrétan semmit nem írtál arról, hogy MIT eszel, csak hogy mit nem. Amúgy rendben vannak a fentiek (súlyzós edzés ne menjen mindennap, remélem, ezt tudod), sőt, én pl. sok zsír és sok édesség mellett élek, amennyire tudok, egészségesen. Persze jó édességek, jó zsírok, kevés szénhidrát (nincs gond a sok szénhidráttal sem, ha valakinek az a jó. nekem a kevés a megfelelő). Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy egy egyetlen jó irány van és nincs étrend, ami mindenkinek jó. Amit te írsz, az teljesen OK és bevált sok embernek, csak kevesen mennénk tőle a falnak.


A fogyáshoz természetesen kalóriadeficit kell, de lehetőleg ne extrém mértékű, a jó fogyáshoz jó étrend, megfelelő fehérje- és zsírbevitel...

2016. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, hát őszintén azt eszem amit főz anya :D Csak leírtam mit nem viszek túlzásba :) Azt mondjuk nem tudtam, hogy káros a sok súlyzós edzés főleg ilyen korban, szóval köszönöm azt, hogy szóltál és így utána olvashattam
2016. jún. 8. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A cukor nem rossz (legalábbis nem mindegyik az). A cukor egy gyűjtőnév, ugyanis a kristálycukor,porcukor nem ugyanaz,mint ami az almában,dinnyében van.

A kristálycukor egy diszacharid, melynek neve szacharóz. Ezt valóban kerüld mindenképp, hisz mindennek tönkretevője a szervezetedben. Ha édesíteni kell, használj természetes alapú édesítőt pl. Stevia vagy fruktózt (gyümölcscukor, kb. 900ft kilója). Szerintem a legjobb az eritrit, de ez sem olcsó. A dextrózt (szőlőcukor, a β-D glükóz, illetve α-D glükóz másik neve) édesítésre ne nagyon használd,mert "felrobbantja" a vércukrodat, majd ledobja, sporttevékenységek után, ill. dolgozat írás közben érdemes fogysztani.

Rendszeresen fogyassz olajos magvakat; dióféléket. Mandulából napi 10-20 szem elegendő, kesudióból szerintem hetven gramm és földimogyoróval ugyanígy. Ezek fehérjedús ételek és esszenciális zsírsavakat tartalmaznak, amiket a szervezet nem állít elő, tehát be kell vinni. Ilyen zsírsavakk pl. az ω-6 és ω-3. Ugye az ilyen zsírsavakat nem a disznózsírban találod meg (annak nagy része telített zsírsavakból áll, tehát a szénláncban a szén atomok közt csak egyszeres kovalens kötés fordul elő pl. sztearinsav)

Végül, de nem utolsó sorban, kerüld a fehér lisztet( helyette használj tönkölybúzalisztet vagy zablisztet), mert ha sokáig fogyasztod, akkor kb. 27-30 éves korodra megbarátkozhatsz a puffadt sörhassal, de ha mozogsz elkerülhető. Tehát a zsömlét, kenyeret, péksütiket végleg száműzd. Szénsavasat se igyál,mert tágítja a beleket, és szintén sörhashoz vezethet. Nagyon fontos, hogy a gyomrodat rendszerhez szoktasd. Minden nap próbálj ugyanakkor enni, ahogy eltervezted. Húst csak heti 1x fogyassz max. ne dőlj be annak a baromságnak, hogy ez nagyon kell az izmoknak. A tojásfehérjében sokkal értékesebb fehérje van.

Ennyi jutott eszembe, sok sikert!

2016. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A korodat nem is néztem, talán még ifjú is vagy a súlyzókhoz, bár inkább határeset s igazából hozzáértőbbeket kell kérdezni erről.

Senkinek nem jó a mindennapi súlyzós edzés (legalábbis naturálban), túledzéshez vezet. Az izomnak pihennie is kell valamikor, egy kezdőnek pedig a teljes testes edzés való, edzésnapok között minimum egy pihenőnappal.


A másik hozzászóló elég furákat ír, egyáltalán nem kell ipari mennyiségben tolnod az olajos magvakat... A földimogyoró hüvelyes és nem ideális a fogyasztása, ha kesura is telik... Ahogy a szénsavat és/vagy kenyeret evő emberek zömének nincs sörhasa... De erről sokat lehetne regélni, s te is írtad, hogy kevesebb kenyeret szándékozol enni. Ami jó.

2016. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem azt írtam, hogy ipari mennyiségben fogyassza. Nem tudom, tisztában vagy-e vele, de 70 g egyáltalán nem sok. A rendszeres fogyasztás azt jelenti, hogy heti 3x-4x fogyasztja, például.
2016. jún. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!