Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy étkezhetnék egészségesebb...

Hogy étkezhetnék egészségesebben, ha a családom "hátráltat" benne?

Figyelt kérdés
Ha nem eszem egy nap rengetegszer cukros és egészségtelen ételeket (amiket ők), akkor elkezdenek piszkálni, beszólnak hogy ne akarjak fogyózni, miközben nem fogyni szeretnék, egyszerűen egészségesebben élni..az, hogy egészségesebben főzzenek esélytelen mert lehurrognak még az ötletért is, külön nekem nem vásárolnak, én magamnak pedig nem tudok, nincs pénzem, 16 éves vagyok. Valaki ötlet hogy győzzem meg anyát? :)köszönöm

2016. máj. 10. 21:52
 1/3 anonim válasza:

Uuuh nalunk is ilyen volt, aztan tortent az, egy eve, hogy edesapam kiment kulfoldre dolgozni. Mi meg itthon maradtunk harman edesanyammal es hugommal. Elotte mindig apa miatt rengeteget foztunk, cukros, zsiros mindenfele kajakat, sutiket, mert apa imad enni (en is, csak sajnos ez meg is latszik). Es amiota kiment egxre kevesebbet fozunk, mert nem tudnank megenni a nagy adagot. Apa meg ugy lefogyott kulfoldon (hogy nem fozott ra senki), es csak bio kajakat evett (a szomszedban bio gazdasag volt es onnan), es anya megihletodott, elkezdett egeszsegesebb eteleket kesziteni, de megis finomakat. Rengeteget salatazunk, meg bulgurt eszunk, megmindenfele, sutiket alig, es megtetszett neki a "kihivas",hogy csak egeszsegesen fozhet. Annyi mindent kitalal, mindig egyre jobb kajakat csinal, mar lassan egy sajat receptkonyvunk lesz :"D Azota pedig mi dharman lefogytunk vagy tiz kilot. (Ahanyszor csk atmegyunk mamamekhoz, visszahizunk 20at -legalabbis ugy erezzuk- szegeny mamank "elborzad" hogy "milyen is sovanykak lettunk", pedig kozel sem vagyunk meg palca vekonyak, de nem is ez a cel xdd)

Hat gondoltam ezt megosztom veled. De egyebkent akkor ne mondd anyukadnak, hogy egeszseges etelt akarsz, hanem csak keress recepteket a neten, amik eppolyan finomak mint a husos zsiros tocsogos etelek, csak egeszsegesebbek, es mondd h baratnodek is ilyet ettek es rohadt finom volt szeretnel itthon te is ilyet enni...vagy ilyesmi. c':

17/l

2016. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :))
2016. máj. 11. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi számodra és mi számukra az egészséges étel definíciója.

Én pl. egyáltalán nem tartom egészségtelennek az állati zsírokat és húsokat (mértékkel fogyasztva), viszont a kenyeret és a cukrot igen.

Valahol csak van egy közös keresztmetszet nálatok. Pl. felfalhatnád az összes gyümölcsöt és zöldséget, így kénytelen lenne anyukád többet venni. Elmehetnétek együtt vásárolni, és megpróbálhatnád, hátha a boltban/piacon megvennék, amit kérsz. Persze ez attól is függ, mennyi pénzből gazdálkodik anyukád, van-e keret extra kívánságokra. Ha anyukád nem túl nyitott az egészséges étrendek irányában, nem fogod tudni meggyőzni már csak azért sem, mert egyrészt ő valószínűleg úgy gondolja, hogy amit főz, az kellőképpen egészséges, másrészt a különféle egészségesnek mondott étrendek (főleg a szélsőségesebbek) sokszor teljesen ellentmondanak egymásnak, és nem könnyű kitalálni, hogy valójában NEKED vagy NEKI mi a jó.

2016. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!