Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán életmódot, ha anorexiába...

Vegán életmódot, ha anorexiában vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval 1 éve vagyok vegán, etikai okok miatt és a testsúlyom normalizálásának reményében döntöttem igy. De nem tudom, hogyan kell helyesen táplálkozni. Májusban lettem vegán tavaly, decemberben 64 kg voltam, mindent össze-vissza ettem, ami nem tartalmazott állati eredetû dolgot. Mostmár 52 kg vagyok, mert félek a visszahizástól. Három hónapja nincs menzeszem. Valaki irna nekem egy helyes ,egyszerû vegán étrendet ,amit hosszútávon tarthatnék és normalizálhatnám a testsúlyom mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül?

2016. jún. 8. 10:43
 1/8 A kérdező kommentje:
168 cm vagyok, és világi életemben kajazavaros voltam, küzdöttem az evéssel, nem evéssel
2016. jún. 8. 10:46
 2/8 A kérdező kommentje:
Sosem sikerült kialakitanom egy egészséges életmódot
2016. jún. 8. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

rengeteg könyv, netes oldal foglalkozik étrendekkel nézd meg


keress fel egy dietetikust ő segít

2016. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a menzeszed, azt az állapotot már komolyan kell venni. A veganizmus nem diéta, nem súlycsökkentésre való, ha vegán étrend mellett ennyit fogytál csak úgy, az azt jelenti, hogy bár állati eredetű dolgokat nem eszel, sok más hasznos tápanyagot sem. Simán be kell vinned akár több kalóriát is, mint egy normál étrendben, mivel ezek anövényi táplálékok barátságosabbak az emésztésedhez és általában egészségesebbek is. Pl. 8 banán reggelire tök átlag.

Nagyon oda kell figyelni hogy elegendő proteint és szénhidrátot vigyél be a szervezetedbe. Nézz utána, mi tartalmaz mit, milyen vegán ételekben vannak hasznos tápanyagok. Nem lehet csak salátán és turmixon élni, mert éhen halsz. Felkereshetné legy vegánéletmód-tanácsadót is, ő segítene összeállítani egy számodra, céljaidnak megfelelő étrendet, majd ha felszedtél egy kicsit, a súlyod megtartásához illő étrendet is.


Fedezz fel finom ételeket, pl. én odavagyok a sütőben sült, olivaolajos, fűszeres krumpliért egy jó kis mártogatóssal vagy egy teljeskiőrlésű pizzáért. :)


Egy kicsit híznod kell, ha egészségesen akarsz élni és menstrunálni.

2016. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kérd szakember segítségét azzal nem veszítesz!! nem szégyen!!
2016. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz folytatni egy olyan étrendet, aminek következtében hormonproblémáid lettek? Etikai okok ide vagy oda, az egészséged nem fontosabb? Egyszerű vegán étrend, ami minden fontos tápanyagot tartalmaz, amire szükséged van, hogy ne süllyedj anorexiába, véleményem szerint nem létezik. De ha mindenképpen folytatni akarod, muszáj lesz étrendkiegészítőket is szedned, illetve meg kell tanulnod, mit hogyan kell elkészíteni (kombinálás, áztatás, csíráztatás, főzés), és hogy miben milyen és mennyi vitamin és egyéb tápanyag van. Annyira sokkal egyszerűbb dolog legalább tojást vagy halat enni...
2016. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bakk László ***** válasza:

Itt nem az étrenddel van a gond, hanem a gondolkodásmód. Komoly pszichológiai gondok, stressz, fel nem dolgozott traumák húzódhatnak a háttérben, amit sikertelenül próbálsz kompenzálni az étkezéssel. Dietetikus helyett első körben a helyedben elmennék egy családállításra, ahol segítenek a fejedben helyretenni a dolgokat, hogy mi miért van, jó esetben feloldozást is adhatsz magadnak. Ha ez nem elég, akkor fordulj pszichológushoz, aki tovább segít.


Egyébként tökkivan az etikai okok miatti vegán kiccsajokkal, akik hiánybetegségig sanyargatják magukat!

39/f vegán, és sportra is futja az energiámból

2016. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegánként nehezebb gyógyulni, de nem lehetetlen, például kenyérrel, borsóval és tésztával, ezekkel tudnál hízni. Ha elmaradt a menstruációd, akkor híznod kell néhány kilót.

Egyébként egyél mindent, ne feledd, hogy például kálium van a banánban, magnézium a mákban, vas a fekete ribizliben, és így tovább.

2016. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!