Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet laktózintolerancia?...

Ez lehet laktózintolerancia? Aki laktózérzékeny annak hogy kezdődött a dolog?

Figyelt kérdés

17évesen lettem figyelmes arra hogy tejes dolgok után hasmenésem volt, fájt a hasam, nagy mennyiség esetében lázas lettem.

3 évig nem fogyasztottam tejes dolgokat, majd tettem egy próbát és nem volt gond, se tej se semmi. 1,5 évig nem volt gond. Most csakis a tej (kivéve a 0,1%os) és joghurt után fél-egy órával puffadok, gázosodok, piszkosul fáj a gyomrom és a hasam is. Túró, sajt stb nem okoz ilyet. Attól még lehet laktózgondom?



2016. jún. 19. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél magadnak laktázenzim tablettát, és ha tejes dolgot fogyasztasz, akkor vegyél be belőle. Abban az esetben, ha használ, akkor laktóz érzékeny vagy. Nekem hascsikarást, felfúvódást, rossz közérzetet, fáradtságot, lepedékes nyelvet okozott a tejtermék fogyasztása.
2016. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!