Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túlzott só fogyasztás emeli...

A túlzott só fogyasztás emeli a vérnyomást. Mennyi sót kellene ennem napi szinten, hogy ezt meg is tapasztaljam?

Figyelt kérdés
Tennék egy próbát, mert én úgy tudom, hogy a só az egészséges. Tudom, hogy felelőtlenség, amit akarok, de arról nem beszél senki, hogy mennyi az az mennyiség, ami káros, gondolom én ezt a szervezet jelzi is egy egyerű "nem kívánom már" -ral. Kíváncsi vagyok, hátha valaki tud erről kicsit többet.

2016. jún. 26. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A sóra szüksége van a szervezetnek, úgyhogy az se jó megoldás, ha valaki nem eszik. A só vérnyomás emelő hatása szerintem hosszútávon alakul ki, nem hiszem, hogy az néhány héten belül érződik.

Sóval nem nyert a "majd nem kívánom már" hozzáállás, mert a szervezet hozzászokik. Alkoholistákra se jellemző nagyon az, hogy egyszer csak nem kívánják, mert már sokat ittak belőle.

Szerintem felesleges elkezdeni ipari mennyiségű sót enni csak úgy poénból. De az tény, hogy ilyen melegben a szervezetnek kicsit több kell, mert nem csak vizet, hanem sót is vesztünk az izzadással.

2016. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rendszeres vízivás meg rendben tartja a vérnyomást. Nem kell azt szándékosan befolyásolni.
2016. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van egy idős nagybátyám és mondta, hogy az orvos ráparancsolt, hogy a sót kerülje, mert így is magas a vérnyomása. Keresgéltem a neten és Dr. Lenkei Gábor azt mondja, hogy a só feladata megtartani a vizet és még sok jót mondott róla.
2016. jún. 26. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kísérletezz magadon, bár én is úgy gondolom, hogy annyi sót kell enni, amennyit kíván az ember, de lehetőleg minőségi sóból, amennyire lehet. Én Himalája sót szoktam használni, mert az sok ásványi anyagot is tartalmaz. A finomított sónak viszont tényleg lehetnek káros hatásai.

A magas vérnyomást úgy tudom, hogy az érfalak elmeszesedése okozza, aminek sok oka lehet, de csak a sófogyasztás csökkentésével nem valószínű, hogy számottevően javulna ez az állapot. Sokkal fontosabb az egészséges táplálkozás, ami többek között megfelelő mennyiségű D3 és K2 vitamint biztosít, minél több mozgás, aktív életmód, és a káros szenvedélyek elhagyása.

2016. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!