Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves korban milyen a...

14 éves korban milyen a megfelelő egészséges táplálkozás? Ti mit esztek/ettetek kamaszkorban? Reggelire, ebédre, és vacsorára?

Figyelt kérdés

2016. jún. 28. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

14 évesen lettem lakto-ovo vegetáriánus. Sokat dobott az egészségemen, olyannyira, hogy egész gimnázium alatt egyetlen egy napot hiányoztam betegség miatt.


Ennek már 13 éve, de az étkezésem nem változott.

Reggelire:

zabpehely mandulatejjel, mogyorótejjel, kókusztejjel

teljes kiőrlésű zsemle + avokádó, paradicsom, uborka, paprika, cékla, retek, stb.

sajtok, fűszeres túrókrémek

avokádókrém, padlizsánkrém

cukkinitekercs, ubrokatekercs, töltött paradicsom/paprika, kaszinótojás

rántotta, tükörtojás, főtt tojás

Olajbogyó

Olajos magvak


Ebédre mindig szendvicset vittem a suliba, most a munkahelyre, vagy salátát változatosan. Meg persze idénygyümölcsöt nassolni.


A vacsora volt nálunk a főétel, az nagyon változó mi. Persze én már magamra főzök de a héten volt pl. grill zöldség és sajt rukkolasalátával, paprikás-fetás spaghetti, lencsés-gombás tejfölös egytálétel, borsókrémleves

2016. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!