Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyümölcsöket lehet vitaminokka...

Gyümölcsöket lehet vitaminokkal pótolni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcsre nincs szükség az egészséges táplálkozáshoz.

Én pl. zöldséget eszem, nyersen is s persze sok mást. Jó, most gyümölcsöt is, épp érik a kertben, de általában igen minimális szinten van, télen pl. napi 1 deka körül.

Rengeteg egészségtudatos ember él gyümölcs nélkül, tudják, hogy nem feltétlenül szükséges. A növényeket összességében is ki lehet hagyni, de az már trükkös.

2016. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Zöldséggel biztos meg lehet oldani, de zöldség és gyümölcsmentesen enni nem lesz egészséges, ugyanis azokban nem csak vitaminok vannak, hanem rostok, enzimek, meg még ki tudja hány ezer féle antioxidáns és egyéb, amik mind hozzájárulnak a test egészségéhez. Sokkal komplexebbek a természetes táplálékok, mint akármelyik multivitamin.

Persze a semminél több a multi, de a neve nem véletlenül táplálék-kiegészítő. Nem helyettesíthető vele semmi.

2016. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet.Ha ez ilyen egyszerű lenne,a fákon nem alma,körte,meg szilva teremne,hanem vitamintabletták.
2016. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Marci507 válasza:

Kellenek a gyümölcsök és zöldségek, de nem kell az összes ízét vagy szagát elfogadni. Ha esetleg te utálod a fokhagymát, akkor keress valamit amiben hasonló vitaminok és ásványi anyagok vannak, vagy válassz más módot a fogyasztásra. Pl én utálom a főzelékeket

(igen finnyás vagyok), de pont ezért választottam más módokat a zöldségek fogyasztására. Pl:káposztasaláta, nyersen(répa,karalábé,stb),párolni,stb.

EZZEL ARRA AKARTAM KIJUKADNI, HOGY ROHADTUL NEM LESZEL EGÉSZSÉGES KAPSZULÁKTÓL!!!!!

Szerintem nincs semmi rossz abban, ha valaki szed étrendkiegészítőket,de kell zöldségeket és gyümölcsöket enni.

(amúgy maga a kérdés oké, de a dobozokon ott van a válasz idézem,, nem helyettesíti a változatos kiegyensúlyozott étrendet"

2016. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Leifur válasza:

Szervusz,

Nem vagyok orvos, se dietetikus, szóval csak egy egyéni tapasztalatot fogsz hallani.

Én a rendszeres vitaminfogyasztásnak szinte semmilyen pozitív hatását nem érzékeltem, ellentétben a kiegyensúlyozott étrend felvétele óta sokkal jobb az egészségem.

A vitaminokról úgy hírlik, járatják a vesét, ami hosszú távon baj lehet, és csak a töredékük szívódik fel a szervezetbe (ezért is árulnak a szükségesnél jóval több mg tartalmú kapszulákat).

Ha valamilyen oknál fogva nem ehetsz gyümölcsöt, esetleg meg lehet próbálni a rendszeres teafogyasztást, ha eddig nem fogyasztottál, az is vitaminokban gazdag.

2016. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!