Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amit felfedtem magamnak ez...

Telihoold kérdése:

Amit felfedtem magamnak ez testkép zavar lehet?

Figyelt kérdés
154cm es 44kg 16eves lany volnek. De nagyon rosszul erzem magam a boromben nagyon kovernek erzem magam es mindenki mast viszont vekonynak latok magam korul. Enni is alig merek de muszaj mert a szuleim is mondjak meg a tesomek is hogy ennem kell mivel egessegtelen leszek es nem fejlodok rendesen. A napi kajam: reggel egy kis teljeskiorlesu peksuti vagy szemdvics teljes kirolesu kenyerbol, az ebedem valami gyumolcs vagy zeros fagyi vagy ilyesmi mindent zerosba eszek, vacsirara pedig egy kis fotetelt vagy valami szarazt. Mozgasba megprobalok minel tobb mindent vegezni. Es most kezdek majd kondiba jarni meg futok meg setalok de igyis kovernek erzem magam. Amit eszek napont attol meglehet hizni? Valaki tudna tanacsot adni mit tegyek!
2016. júl. 2. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Odaállni anyukád elé, hogy közölni vele, hogy hétfőn vigyenek orvoshoz, mielőtt a mentő visz. És egyél, mivelhogy te is tudod, hogy sovány vagy.
2016. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sürgősen szólj anyudnak,ez nem játék.Még lehet rajtad segíteni.Hidd el,jobb ha szólsz valakinek és elvisznek orvoshoz,minthogy egy kopórsóba kerülj.Ha kórosan lefogysz,de túlteszed magad a betegségen,súlyos szövődmények is felléphetnek.Gondolom nem szeretnél nyomorékként élni...Amúgy a mai világban az egészség nagy kincs,ne pazarold el a tied c:
2016. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha így eszel, elfogy az izmod, és baromi ronda leszel. Tessék rendesen étkezni, fejlődésben vagy, és tök normális a súlyod.
2016. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én elvileg a számok szerint vékonyabb vagyok nálad, 158 cm és 41 kg. De én alapból 38 kilóról híztam fel 41-42 kilóra, és ez többnyire izom. Szerintem pont jó lenne a súlyod a magasságodhoz, a probléma az étkezéshez való hozzáállásoddal van. Ha koplalsz, akkor csak az izomból fogsz fogyni és kövérebbnek fogsz tűnni, mint amilyen vagy, ugyanis löttyedt leszel. Ezt te sem akarod, hidd el! :) Tessék rendesen enni, hogy legyen erőd sportolni és tudd táplálni az izmaidat, hogy sportos és feszes alakod legyen, ne vézna és egészségtelen!

Én évekig szenvedtem anorexiában, gyenge voltam, megbolondult a menzeszem, a hajam törött és hullott. Olyan voltam, mint aki épp a halálból jött vissza. Kérj segítséget a szüleidtől, keressetek fel egy szakembert. Egy dietetikus is segíthetne, összeállíthatna neked egy egészséges étrendet, mert a jelenlegi pocsék. Keveset eszel és egészségtelen ételeket. Egyél továbbra is teljes kiőrlésű ételeket, az nagyon jó! De a fagyit és a zérós cuccokat felejtsd el! Egyél helyette tojást, halat, húst. A fehérje fontos az izmoknak. És hidd el, egy kis szénhidrát sem árt!

Kitartást és fel a fejjel!


19 éves lány

2016. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!