Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia után, hogy lehet...

Anorexia után, hogy lehet kialakítani egy egészséges táplálkozást, ami nem a zabálásról szól, hanem mértékletes evésről, megfelelő mennyiségű étel beviteléről?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy jelenleg anorexiás vagyok. Elkezdtem zabálni (tudom, ez természetes), de nem akarom, hogy ez az egész "átcsapjon" bulímiába, nem akarom, hogy ilyen sokat egyek és nem akarom, hogy lelkiismeret furdalásom legyen. Meggyógyult kajazavarosok! Ti, hogy tértetek rá a betegség után a NORMÁLIS táplálkozásra?

2016. júl. 4. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

1. addig engedd meg a szervezetednek a zabálást, amyg egy egészséges súlyt el nem érsz, ez természetes, hogy anorexia után falásrohamok törnek rád.

2. miután egészséges lettél, egyél együtt a családoddal/barátaiddal, így az ő jelenlétük miatt nem fogsz zabálni.

3. ha nem tudod abbahagyni a zabálást, akkor nézzhetsz supersize vs superskinny-t. (angol sorozat, ami a szélsőséges étkezési szokásokat próbálja kezelni)

2016. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, az 1. lépés, hogy beálljon a megfelo súlyod.

Ehhez pedig azt egyél, amit kívánsz. Ehetsz sok csokit, meg amit akarsz. Pl egy Snickers kb 300 kcal, és csak egy szelet csoki, tehát jobban jársz így.

És térj le a negatív gondolatokról evés közbe!

2016. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hát én visszaszedtem a súlyom + többet is, de a zabálással való gondjaim megmaradtak. És egyre csak rosszabbak. Egyre többször vannak zabarohamaim, és többet is eszek. Nagyon a bulímia szélén állok, de nem nem nem nem nem leszek. Pedig néha annyira jól esne.
2016. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rettenetesen nehez,sose fogok tudni normálisan étkezni. Most ugy álltam be,h egyik nap telezabálom magam,másnap meg nem eszem semmit. De ez igy is nagyon rossz. Egyszerüen nem tudom abbahagyni az evést. Ha meg nem eszem,akkor csak azon kattogok,segitség,mit csináljak?
2016. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anorexiás vagyok, de tünetmentes. Szerintem az anorexiából kigyógyulni nem lehet.

Naponta étkezz 5*, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi és vacsora, kb akkora mennyiségeket ami a korodnak megfelel, esetleg a család segíthet ebben.. én így tértem át

2017. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár én nem voltam anorexiás, mimdig is küszködtem súlyproblémákkal. Betegség miatt meg kellett reformálni a táplálkozásom, kb paleo étrendet követem. Sztem ha elhagyod a cukrot, finomlisztet, tejet, és lassan felszívódó szénhidrátokat eszel, akkor azok annyira eltelítenek, hogy nem lesz kedved "zabálni". Mármint nekem ez segített, így tudom tartani a súlyom. Én megpróbàlok úgy hozzá álni, hohy minél több tápanyagot akarok adni a testemnek, változatosan enni, és igazából jelenleg inkább arra kell figyelnem h eleget egyek, mert a kajáim annyira eltelítenek, h ellenék sokkal kevesebb kalóriâval is. Szval kb annyit eszek amennyi jól esik, csak meg kell válogatni miből.
2021. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!