Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek egy egészséges...

Szerintetek egy egészséges étrendbe belefér heti egy túró rudi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Anyukámmal épp arról beszélgettünk, hogy egy egészséges életmódot folytató ember étrendjébe beleférhet-e heti egy, maximum kettő darab túró rudi? Szerinte igen, mert a túró egészséges meg fehérjeforrás, illetve kalcium van benne. De én meg azt gondolom, hogy ezek mellett sok benne a cukor és a hozzáadott színezék, tartósítószer. Viszont anyukám szerint heti egy-kettő akkor is belefér. Na, t erről mit gondoltok? :)

2016. júl. 5. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Simán.
2016. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak én aggódom túl a dolgokat. :D
2016. júl. 5. 09:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Szinezék nincs benne,cukor van.

Ez alapján eldöntheted.

2016. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár naponta egy is belefér. Nem kell mindent elhinni, amit mondanak a mi egészséges-mi nemről.
2016. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bele hát. A túró rudiban (Pöttyös) nincs semmi mesterséges, csak a cukor az, ami "nem jó". De abszolút belefér ennyi, hetente egy "csalónap" amúgy is jó. Ha aggódsz, készítsd el a saját túró rudid valami természetes édesítővel és magas kakaótartalmú étcsokoládéval.
2016. júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! :) En a sparos laktozmenteset szeretem, szerintem finomabb, mint a pottyos laktozmentese. :D
2016. júl. 5. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van benne káros anyag, az biztos. Az almában is, amit a boltban veszel, jegyzem meg.

Nincs tökéletesen egészséges étrend, normál embernek, aki nem tud kizárólag vegyszermentes és jól tartott állattól származó ételeket enni, főleg nincs...

De ha agyonparázod a dolgokat és alig mersz valamit enni, az tuti egészségtelen.

Nézd, ha sportolsz, akkor is képződnek szabad gyökök és mikroszakadások. Ha levegőt veszel, az sokszor nem kristálytiszta... A test tudja kezelni a dolgokat, az egészségtelen hatásokat is, amíg azok nem burjánzanak túl.

Szóval ha teszel az egészségedre, akkor könnyen megjárhatod, legalábbis idővel, de ha alapvetően sokat teszel érte s néha esik be egy nem kifejezetten mérgező, de nem előnyös étel, az nem valószínű, hogy akár megrövidíti az életed... Úgyhogy ha az neked fontos, jólesik, szabadságot ad, akármi, akkor néha pont hogy megéri. A kihagyása miatti stressz és frusztráció szerintem rosszabb, amíg nem a legrosszabb ételeket választod.


Az én életmódomba ma már nem fér bele a túró rudi, de nekem nem is hiányzik. Másnak belefér s azzal sincs semmi baj. Ha ez az egészségtelen az étkezésedben, akkor átkozottul jól csinálod.

2016. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Naponta is. Példának okáért nagyon sokan a 80-20 arány betartására esküsznek. Ez azt jelenti, hogy 80%-ban egészségesen étkeznek (és persze mozognak mellé), a fennmaradó 20%-ban pedig gyakorlatilag bármit ehet az ember. :)

Én egyébként azt gondolom, hogy egy ember nem akkor él egészséges életmódot, ha megvon magától minden édességet vagy kalóriadús ételt. Persze ez testalkattól is függ, de ehetsz bármit, csak mértékkel. Én este már csak gyümölcsöt és zöldséget eszek, de reggel például mindig megiszom a kávémat (cukorral), és általában még egy darabka péksüti is belefér. Napközben gyakran eszem salátát, de ha éppen töltött paprikát főz valaki, hát istenem, nem ez fogja tropára vágni az egészségemet.

Szóval szerintem fontos a mértékletesség, a megfelelő folyadék elfogyasztása és a testmozgás- és aki ennek eleget tesz, az szerintem nem él egészségtelen életet.

2016. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
*Utolsó vagyok: a fentiek persze nem egy fogyókúrára vonatkoznak, az teljesen más tészta :)
2016. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 toobitter válasza:

Szerintem is belefer naponta is :D en is mar egy ideje kovetem az egeszseges etrendem, es mar a legtobb edesseget nem is kivanom, viszont a turo rudirol nem tudok lemondani, es van, hogy minden nap eszek egyet

Ez sokkal jobb mintha pl egy egesz zacsko chipset ennel, mert sokkal karosabb, ez meg csak egy kis szelet turo rudi, belefer..

2016. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!