Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van kiút a bulímiából? Miért...

Van kiút a bulímiából? Miért esek vissza?

Figyelt kérdés
Súlyproblémáim vannak, de genetikailag nem tudok lefogyni. Orovosok is láttak már. Az egész még 5-6 éves koromban kezdődött, akkor kezdtem el fogyókúrázni először. 18 éves koromig yo-yoztam a súlyommal. Spórtoltam, egészségesen ettem, de sosem voltam sovány. 18 voltam, mikor az egész elkezdődött. Utáltam magam, depressziós lettem. Ez odáig fajult, hogy bántottam magam és bulímiás lettem. Igazán nem állt mellém akkor senki, hiába próbáltam segítséget kérni. Szinte 2 évig tartott a bulímiám, nagyon nehezen tudtam leállni, végül segítséget is kaptam egy keveset. Most 21 éves vagyok, folyamatosan szorongok mindenen, a legapróbb dolgokon is, és önkétlenül vissza esek. Egy hónapja ismét olyan minden mint akkor. Úgy érzem sosem gyógyultam ki ebből, ha nem hánytattam magam, akkor is számoltam a kalóriákat a "gyógyulásom" után is. Van kiút ebből?

2016. júl. 6. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nincs amúgy valami ehez értő szakember?Menj el és keress valakit aki tud veled erről beszélni.Sok sikert!! 😙
2016. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Ez olyan, mint az alkoohlizmus, bármikor! visszaeshetsz, maximum jobb időszakok - akár évek, évtizedek - vannak.

Én már lassan 10. éve kajazavaros vagyok, néha 1-2 évig semmi baj, aztán valami komoly stressz, és mindent kihányok napokig-hetekig, vagy épp semmit nem eszem.

Pedig pszichiáter, pszichológus csopi. terápia, és így is csak stagnálok.

2016. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekelne, miket szoktál rendszeresen enni, hogy néz ki a napi étrended.
2016. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mint a kérdésemben is említettem bulímiás vagyok. Táplákozási zavarom van, tehát nincs olyanon hogy rendszeres étkezési napirendem. Ha ezzel sértegetni akarsz, akkor kérlek ne vedd a fáradtságot arra, hogy tovább folytasd. Mielőtt kezdenél az egészséges étkezésről beszélni, közlöm veled, hogy nem, attól nem fogok meggyógyulni, ugyanis (sajnos) az egészséges étel sem marad a szervezetemben.
2016. júl. 9. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem állt szándékomban sértegetni téged, csak segíteni akartam. De akkor inkább nem is írok már többet, elnézést, ha bántónak éreztél valamit abban, amit írtam.
2016. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha így van, akkor sajnálom, hogy én értettem félre, amit írtál.
2016. júl. 9. 22:54
 7/7 anonim válasza:
100%

Rövidebb ideig én is küzdöttem a bulímiával, aztán egyszer megfogadtam hogy most tényleg sohadesoha többé nem. Hát azóta egyszer se csináltam (pont most volt 1 éve), de ez csak úgy sikerült, hogy átkerültem az anorexiába. Hidd el az se volt jobb. Mostanra már visszaszedtem a normál súlyom +még többet, nem vagyok már anorexiás, de teljesen gyógyult se vagyok. Bennem is ott van, hogy ránézek egy ételre és megmondom, hány kcal van benne, kényszeresen csak egészséges kajákat vagyok hajlandó megenni... Viszont azokból néha embertelen mennyiséget, mikor rámjön a falás. Régebben ilyenkor már rég kiadtam volna, de most nem tehetem, mert nem akarom elrontani a fogadalmam. De én is nagyon félek attól, hogy visszaések és jelenleg nem látom azt, hogy valaha is meg tudjak szabadulni a démonjaimtól.

Mielött bárki megkérdezi, igen, jártam pszihiáterhoz, kaptam kezelést és tudatában vagyok, hogy nem vagyok gyógyult.

2016. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!