Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nincs kiút? Disznó vagyok...

Nincs kiút? Disznó vagyok esetleg víziló? Vagy táplálkozási zavaros?

Figyelt kérdés
Rengeteget zabálok egy átlag ember 3-4szeresét. Szerencsémre nem vagyok nagyon elhízott kb. 10kg felesleg van rajtam csak. Lelkileg visel meg a legjobban egyszer egyfolytába zabálnék. Máskor lelkiismeretfurdalásom van ,mert eszek egy almát. Mi van velem? orvoshoz nem tudok menni.
2012. aug. 5. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne próbáld ráfogni a táplálkozási zavarra, azt se akard elhitetni magaddal hogy beteg vagy. Mint minden, ez is fejben dől el, csak te tudsz tenni ellene, csak magadtól várhatod a segítséget. Kezdj el tenni ellene, mozogj többet, egyél sokszor keveset és ne egyoldalúan táplálkozz. Ha végre sikerült elhatároznod hogy kezdesz valamit magaddal, és igenis képes vagy rá (mert mindenki képes rá! ) akkor máris megtettél mindent ha be is tartod, ha viszont nem tartod be a saját magad elhatározását, a saját magadon való segítést akkor elkezdheted ráfogni a táplálkozási zavarra, pszichológiai gondokra, süllyedhetsz egyre mélyebbre és elkezdheted utálni magad. Ez a 2 választásod van, remélem jól döntesz!
2012. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én ugyan ez vagyok! Nem táplálkozunk megfelelően... Én is néha teletömöm magam, néha meg lelkiismeret furdalásom van, pedig aznap alig ettem! Ez tuti azért van, mert alig eszünk zöldséget, gyümölcsöt és folyamatosan csak jelez a tested, hogy valamiből még enned kell, hogy meglegyen a megfelelő/hiányzó tápanyag (vitaminok), így csak eszünk, eszünk és eszünk! :D Ennek már utánanéztem:) Rajtam is kb,. csak vagy 5 kiló plusz van. Más a helyembe (ha ennyit enne), már lenne vagy 150 kiló :D Ergo, ha normálisan étkeznénk, megfelelő mennyiséget és megfelelő ételt, tuti fogynánk!! Egyél nagyobb adag zöldségsalátát egy kis csirkehússal, ha nagyon éhes vagy (én már ráálltam)! Hihetetlen, de nagyon telít, nem is gondoltam volna!! Edd meg akkor is, ha már nem bírod (bajod nem lehet zöldségtől) így vagy 4 órán keresztül tuti nem fogsz tudni kajára nézni!! :DDDD
2012. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon lakom a szüleimnél és piszok nehéz a dolgom. Én már csak 110kg vagyok hála a fél éves fogyókúrámnak ,de direkt olyan kajákat csinál anyám ami hízlal. Nem tudok olyan napot amikor ne lenne itthon valami zsíros okádék kaja. Kénytelen vagyok magamnak csinálni rendes kaját ami bár táplál ,de nem hízlal.

Fejben eldőlt a dolog kibírom ,dolgoloz szóval jól haladok.

Elég durva amikor este 10 kor megkérdezik ,hogy nem akarok e vacsorázni velük. Szerintem kényszerbeteg anyám ugye van olyan betegség ,hogy eteti a gyerekét...


Ő viszont nem hízékony nagyon nem kb 55kg akármennyit is zabál.

Foghatnám rá ,hogy dagi vagyok ,de nem teszem mert tudom ,hogy van megoldás. Nem hagyom magam és ennyi. Megnehezíti a dolgom ,de nem kötnek le ,hogy márpedig meg kell egyem amit odatesznek.

2012. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem víziló, az aranyosabb :) Próbáld meg azt, hogy fogsz egy füzetet, és minden egyes alkalommal _mindig_ mérlegen lemérsz _mindent_ amit megeszel, és felírod a füzetbe. A cukros üdítőket is. A csapvizet nem muszáj, de azt is felírhatod, mert abból meg minél több kell. A legtöbb embernek már ez elég, hogy fel kell írnia, ettől kevesebbet eszik.


Táplálkozási zavarod lehet, hogy van, de annak nem az a lényege (amit az egyik válaszoló gondol), hogy mostantól hivatkozhatsz rá és átháríthatod a felelősséget ("Nem én tehetek róla, hogy kövér vagyok, táplálkozási zavarom van!"), hanem hogy tudd, mi ellen kell küzdeni. Szerintem úgy sokkal könnyebb a harc, ha kiismered az ellenséget. Ebben pedig sokat segíthet egy pszichológus, vagy akár egy olyan ember is, akiben megbízol, megérti a gondat és őszintén tudsz vele beszélni róla.

2012. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem egy nagy pofon kéne igazából. Cukros löttyöt nem iszok nekem elég a víz.
2012. aug. 5. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!