Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 13 éves vagyok,165 cm. ,49,5...

13 éves vagyok,165 cm. ,49,5 kg. Ez kövérnek számít?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék. Kb. 6 kg. még.

2016. júl. 8. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Pont híznod kéne.
2016. júl. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze nem feltétlenül zsírt.. de amúgy miért foglalkozol ezzel? Semmi gond nincs veled. Ez így jó szerintem de te tested, te döntesz.
2016. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. júl. 8. 21:07
 4/14 Rayna ***** válasza:
Egyáltalán nem. Ne akarj fogyni, mert az már nem lenne egészséges. Ha így se vagy elégedett az alakoddal, sportolj többet, izmosodj kicsit, és formálj úgy alakot. (:
2016. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi:). De azon is gondolkoztam hogy anorexiás vagyok. Egész nap a kaján jár az agyam és arra gondolok hogyha eszek akkor kövér leszek. Már pár ideje tart ez. Kb. 2 hete mert 53 kg voltam most meg 49,5.
2016. júl. 9. 11:03
 6/14 A kérdező kommentje:
meg amúgy a gerincbetegségem miatt fűzőm van, és súlyos az asztmám ezért sportra képtelen vagyok.
2016. júl. 9. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Az asztma miatt is feltételezem, hogy élelmiszer-intoleranciád van, jó lenne kivizsgáltatni.

A súlyod jó, esetleg 2-3 kg még elférne rajtad (én 163 cm-es magassággal 50 kg vagyok, nekem ez az ideális súlyom, ebből gondolom).

Ha állandóan a kaján kattogsz, és rettegsz a hízástól, akkor fennáll az anorexia gyanúja. Egyél több fehérjét (hús, tojás, hal), több zsírt és vajat, kevesebb kenyeret, cukros ételt/italt, nasikat. Több vitaminra is szükséged lenne, ehhez több zöldségre és gyümölcsre lenne szükséged.

2016. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. júl. 9. 16:24
 9/14 anonim válasza:

Barátnőm is ugyanezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik kb. csak ő egy jó 4 évvel idősebb nálad és szerintem tökéletes az alakja. Akkor valószínűleg neked is jól állhat... ;)

Egyébként ha nem túlságosan súlyos az asztmád, akkor lejárhatnál úszni, már ha van rá kapacitás és lehetőség, mert az a gerincednek és az asztmádnak is jót tenne. :) Keress fel egy gyógytornászt, aki foglalkozik vízi oktatással is, és hidd el, hogy nagyon sokat fog segíteni mind az alakodon, mind az állóképességeden, a kedveden és az asztmádon is. :) Baromi nehéz asztmásan sportolni, de ha kitartó vagy és viszed magaddal az uszodába is a pipát stb. akkor menni fog, csak ne vidd túlzásba, de azért fáradj is el kellemesen, és mindig fokozd kicsit a feladatok mennyiségét. ;)

17/F

2016. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi de tényleg súlyos:( bármit csinálok, fulladok. A fűzőmet tilos levennem és az is meggátol sok sportban mivel nem húzockodhatok, gugolhatok, hajolhatok, stb.
2016. júl. 9. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!