Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zöld jumbo tömegnövelőtől...

A zöld jumbo tömegnövelőtől lehetek e cukorbeteg, ha edzés után iszok egy adagot és mellette más szilárd kaját is eszek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 12:01
 1/4 Szintis Zoli ***** válasza:
Lehetsz, de valszeg nem leszel.
2016. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amiben nagyon sok szénhidrát van és folyamatosan magasan tartod a szervezeted cukor terhelését, az egy idő után okozhat arra hajlamosaknál egy idő után problémát. Az arra hajalmos embereknél elhízást és inzulin rezisztenciát okoz a túlságosan nagy szánhidrát terhelése a szervezetnek. Ezáltal a lassan elzsírosodó sejtek a szervezetben csökkentik az inzulin érzékenységet (inzulin rezisztencia) és nehezen veszik fel később egyre nehezebben a cukrot, amitől az inzulin termelés nagyon beindul és egy idő után kimerülnek az inzulin termelő sejtek. Ez a cukorbetegség.


Terhelés előtt és közben érdemes a szénhidrátot bevinni.

Vannak emberek elég nagy százalékban akik genetikailag hajlamosak ennek a kialakulására. Ezt a családban a felmenők körében a kórtörténetből lehet következtetni, mennyire vagyunk veszélyeztetettek.


Ezzel együtt a folyamatos cukor (szénhidrát) terhelést senkinek nem ajánlom, aki nem dolgozza le rövid időn belül. Edzés előtt, amikor utána bőven ledolgozod, akkor viszont mehet annyi ami el is ég rövid időn elül, még a szinten tartott kezelt cukorbetegnek is.


A lényeg, hogy utána következő terhelés nélkül ne vigyünk be nagyon bőségesen sok szénhidrátot, főleg ne folyamatosan legyen magas a szénhidrát terhelés az edzések után.


Van aki erre nem olyan érzékeny.


A szervezet a szénhidrátot másfél óra alatt lebontja és azt vagy elhasználod az aktuális izom munkával vagy rosszabb esetben átalakulhat testzsírrá is. Ez részben genetika függő és persze nagyon nagy mértékben mozgásfüggő.


Mozgás után csak kevesebb szénhidrátot érdemes bevinni. Előtte és közben viszont mehet. A fehérjét utána érdemes.

Ebben viszont össze van keverve és csak együtt szedhető.


Ha jókora izmod van az felveszi a CH-t, és a családban a felmenők között nem volt cukorbetegség, akkor szerintem jobban mehet a "zöld jumbó".


Ha még nincs komoly izmod, akkor inkább előtte és közben CH és utána főleg fehérje és nem túl sok szénhidrát.


Szerintem ez inkább azoknak való akiken már valami komolyabban látszik. Na meg azoknak akinek a családjában nincsenek diabétesz előzmények a felmenők kórtörténetében.

2016. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 saringan61 válasza:
Tömegnövelès közben alapból nem lehetsz cukorbeteg mert naponta minimum 3szor kell enni ez pedig kizårja azt! Mert ha valaki csak napi 2szer eszik 1 nem fog fejlődni az izomzat 2 nála sokkal nagyobb eseje van a cukorbetegsèg kialakulásának!
2016. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De ha mindhárom étkezésnél nyomja keményen a szénhidrátot, rövid időn belüli elégetés nélkül, az azért nagyon durván igénybe veszi a hasnyálmirigyet. Persze ha a családban nem volt cukorbeteg, akkor alapból kisebb az esély.

egyébként így lettem cukorbeteg. Ettem az édességeket és utána bejött a dolog néhány év múlva derült ki. Vissza gondolva kb egy-két év alatt jött ki, de akkor még nem tudtam minek a tünete az ami szokatlan volt. literszámra ittam a vizet és jártam wc-re de mindig szomjas voltam. A lábam furcsány vastagnak tűnt, érzéketlenebb az érintésre és hasonlóak.


Azóta már nagyon figyelek a cukor bevitelre.

Csak akkor és csak annyit amit rövid távon elégetek, különben nagy baj lenne már nálam.


Van aki jobban tolerálja, de a túl magas adagok azért inkább előtte menjenek, amikor lebontja. feldolgozza. elégeti a szervezet.


A szénhidrát előtte és a fehérje utána.

lehet, hogy az izo épüléshez jó utána,(sőt biztos ha csinálják) de kockázatos annak aki hajlamos a cukorbetegségre. Bár én is gondoltam volna előre akkor.

Az ember olyankor még úgy van vele, hogy nekem a villám se árthat... aztán kiderült, hogy még a cukor is ha nem dolgozom fel valami testmozgással közvetlenül utána.

Ez genetikai hajlam kérdése is.

2016. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!