Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan gyógyuljak ki a bulimiá...

Hogyan gyógyuljak ki a bulimiából?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 hónapja kezdtem el ritkábban hánytatni magam ha épp többet ettem mivel elégedetlen voltam a testemmel,ez lassan súlyosbodott és most ott tartok,hogy szinte minden nap megteszem,viszont mostmár egyre több a zabálási roham is amit egyszerüen nem tudok sehogy leküzdeni,ha normálisan étkezek nincs gond de amint össze vissza zabálok hánytatom magam mert félek,hogy elhizok.A zabálási rohamaim szörnyüek,15 perc alatt nagyon nagy mennyiségü kaját beviszek ilyenkor és álltalában a leghizlalóbbakat amiket épp otthon találok.Tudom,hogy nem vagyok kövér hiszen 160 cm magas vagyok és 44-45 kg között mozgok de egyszerüen nem tudok leállni és képes vagyok bepánikolni ha mondjuk a mérleg 46 kgt mutat mert az már+1kg pedig még 46 kiló is elég kevés..nem kioktatást kérek és nem azt,hogy leszóljatok,komolyan problémám van és segitségre van szükségem.Valaki aki hasonló helyzetben van vagy volt?16/L

2016. júl. 14. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj pszichológushoz és dietetikushoz! Egyedül szinte lehetetlen megoldani, egy ördögi kör az egész.. Kell az akaraterőd, de az okát kell kideríteni, addig nagyon nehéz!

A családod segítsége is jól jön, de mindenképp orvos kell! Első körben a háziorvos tud segíteni, ha más nem abban, hogy hova fordulhatsz!

Nekem minden nyáron előjön, hogy nem tudok egyszerűen enni napokig, mert hányingerem van az étel szagától is. Hirtelen egyedül voltam otthon egész nyáriszünetben, akkor alakult ki! Nem lehet egyedül, megpróbáltam, de a mentő vitt el, ájultan találtak meg, kell az orvosi és a családi/baráti segítség.. :(

160cm-hez legalább 52, inkább 55-57kg lenne ideális, nem vagy kövér!!! Ki mondta? Megbántottak ezzel?

Első körben ne legyen otthon tükör, se mérleg! Nincs méregetés! Az is hasznos, ha mindig másokkal együtt eszel, ők szedjenek neked! Legyen rituális az evés! Teríts meg, add meg a módját, legyen benne rendszer, egyél lassan, ízlelgesd, tanulj meg újra enni! Csöngess át egy haverhoz vagy bárki jó partnernak (nagymama előny, mert ő aztán megtöm ha akarod, ha nem)! Én a cicáimmal ettem! :) Csináltam nekik is tápból és konzervből szép kaját! :-D Rohamra tarts külön ételeket az elején, amiből nem baj, ha sokat eszel és eltelít! Pl. a dinnye marha jó, főleg nyáron!

Akaraterő, rendszer, orvos. Ennyi a titok! :)

23l

2016. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!