Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy gyógyuljak ki az anorexiá...

Hogy gyógyuljak ki az anorexiából?

Figyelt kérdés
Anya meg apa is látja rajtam, de nem visznek pszichológushoz és egyszerüen nem hallgatok rájuk, nem tudok többet enni. Menzeszem nincs 3 hónapja. Félek, hogy zsirba fogok hizni, mert én akarok hizni, hogy meglegyen a menzeszem, de csak akkor hiznék, ha biztosan tudom, hogy ami "feljött plusz kiló az viz meg az izmok töltödtek fel.

2016. jún. 2. 20:29
 1/10 A kérdező kommentje:
És szoktam enni, csak lehet, hogy keveset
2016. jún. 2. 20:30
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is hízzál fel, próbálj meg enni. Hitesd el magaddal, hogy csúnya vagy soványan. Amikor elérted a megfelelő súlyt (nem tudom, hogy hány centi magas vagy) akkor kezdj el tornázni, futni, kerékpározni és úszni, de ugyanúgy egyél normálisan. Próbálj meg mondjuk jógázni.
2016. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

sok kérdést fogsz még feltenni

aha, csak úgy feltöltődnek az izmok, mindenki így csinálja

2016. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kb. 168 cm és ehhez 52 kg vagyok
2016. jún. 2. 20:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem tudom, mit jelent "normálisan enni" , fogalmam sincs, hogy mikor eszem túl magam vagy mikor eszem keveset.
2016. jún. 2. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:

ha éhes vagy egyél, az emberek többsége unalmukba híznak, mert semmi boldogság nincs az életükbe csak az evés.

Ha jól akarsz kinézni edzél keményen, akkor akármennyit ehetsz.

https://www.youtube.com/user/hunbars

[link]

Ha nem eszel, elősször az izom, aztán a belső szervek épülnek le, ezeket nem olyan könnyű újraépíteni, mint a zsírt.

2016. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy vegán vagy-e, vagy csak szimplán nem eszel megfelelő mennyiségű egészséges és tápláló ételt, mindenesetre olvasd el ennél a kérdésnél a 12. választ.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__7731264..

2016. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Írj egy egészséges étrendet!
2016. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok anorexiában szenvedő beteg érez hasonlóan, mint Te, hogy nem tudja, mikor, mennyi elég. Ez azért van, mert a betegség előrehaladtával sokaknál nem jelez pontosan az agy, sem az éhséget, sem a telítettséget. Ez tovább növeli az amúgy is meglévő szorongást, hogy "ha többet eszem, mint kellene, egyből meghízok! Zsírt, szénhidrátot ne, mert már jön is a háj!"

Egy teljesen új, az USA-ban kidolgozott módszer szerint amit tenni lehet, az az, hogy egy dietetikus által összeállított, minden tápanyag (szénhidrát, fehérje, zsír) szempontjából kiegyensúlyozott és teljesen az adott személyre szabott (korához, súlyához ízléséhez, életmódjához, stb), 5-6-szori étkezésből álló napi (egy napra vonatkozó!) étrendet kell fogyasztani. Akár 1-2 héten át is mindig ugyanazt. A mennyiséget - és hogy mikor, milyen időközönként, mit - is pontosan meg kell persze határozni.

És ettől a "rituálétól" az agy elkezd "visszaprogramozódni" normál kerékvágásba. Hogy kinél, mikor lehet újabb ételt bevezetni az függ a betegség súlyosságától. De így érdemes elkezdeni.

Aztán a szakemberekkel konzultálva, hogy hogy alakulnak a dolgok, lehet változtatni. Emellett természetesen pszichoterápiára is szükség lehet.

2016. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz elmenni dietetikushoz, magad is megtervezheted az étrendedet. Nem tudom, mennyi a súlyod, de kb. 10 dkg hús/máj/hal, vagy 4 tojás kellene naponta, és kb. 30 g zsír (nem étolaj!), ezeket mérd ki magadnak és használd fel minden nap. Ez kell ahhoz, hogy beinduljon a menzeszed. Emellé egyél annyi párolt zöldséget, amennyit bírsz, hiszen azokból nehéz annyit enni, hogy a normális súlyod fölé hízzál tőlük. Egyél meg naponta 2-3 almának megfelelő friss gyümölcsöt, éhgyomorra, étkezések között (tízórai, uzsonna). Egyél minden nap egy tányér húslevest vagy húsos zöldséglevest. Hogy mennyit egyél egyszerre? Fogj egy felnőtt mélytányért, ami belefér, az egy normál adag étel. Ha nagyon összement a gyomrod és rossz az emésztésed, lehet, hogy nem fogsz tudni már az elején ennyit megenni, ebben az esetben egyél annyit, amennyit rosszullét nélkül tudsz, és inkább egyél többször, akár 1-2 óránként. Ha már meg tudsz enni egy teljes tányér ételt, és még éhes vagy, akkor kezdj el szénhidrátos köreteket enni a hús-tojás-zöldségadag felett (krumpli, rizs, kenyér stb.), de ne ezek tegyék ki az ételeid zömét.

A nyers zöldségekkel, nehezen emészthető ételekkel (pl. babfélék, tejtermékek, földimogyoró) várj még. Kerüld az egészségtelen bolti készételeket, egyél "tiszta" ételeket, amik nincsenek feldolgozva, nincs bennük mesterséges adalékanyag, ilyen-olyan növényi olaj, cukor, tartósítószer, színezék, bonyolult megnevezésű kémiai anyagok. Tehát ne péksütiken és hasonlókon élj, mert ezekben kevés a hasznos tápanyag, és elveszik a helyet az értelmesebb, tápláló ételektől.

2016. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!