Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni hasmenés ellen?

Mit lehet tenni hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

Három napja hasmenésem van, ráadásul a színe folyamatosan változik. Először normális színe volt aztán zöld volt egy ideig, egyszer volt fekete, aztán zöld megint. Ezek után a sárga és a zöld árnyalatok váltogatták egymást, pár órája most megállapodott a zöldben.

NEM járok percenként vécére, csak kb 3-4 óránként, az állaga pedig a krémlevesé és a félig olvadt gyurmáé között váltakozik.

Bevettem minden nap 5-6 széntablettát, ittam sok vizet, kamilla-, menta- és cickafarkteát, ezeken kívül nem változtattam sokat az étkezésemen, talán csak annyit, hogy kevesebbet eszem és naponta egyszer Normaflore-t teszek egy pohár vízbe.


Tulajdonképpen végső elkeseredésemben tettem fel a kérdést, (habár 3 nap annyira nem sok idő) mert nagyon idegesítő és fájdalmas élmény, ha értitek...


17/L


(elnézést a szaftos leírásért)



#zöld #tea #hasmenés #sárga #széntabletta #Normaflore #őszintén szólva ötletem sem volt egészségen belül hova tegyen be a kérdést
2016. júl. 14. 18:50
 1/6 anonim válasza:
Szerintem vírus lehet..Mostanában elég sokan mennek az orvoshoz hányásos hasmenéses vírussal.:/ Pihenj sokat és diétázzál.Remélem hamar meggyógyulsz!:)
2016. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én módszerem (a gyerekeimnél bevált hányós-hasmenős vírusnál is): húsleves leve egy nap többször is, főtt répa/karfiol/karalábé, főtt alma (cukor nélkül!), esetleg banán. Normaflore helyett valami komolyabb probiotikum (ha gondolod, priviben tudok ajánlani párat) a kapszulából kiszórva, plusz Enterol. A gyerekeimnél ezzel a módszerrel 2 napig tart egy ilyen nyavalya.

Felnőtteknek nagyon jó hatású a gyömbértea is.

A fekete széklet a széntabletta miatt lehet, remélhetőleg nem vérzés okozta (gyomor, vékonybél). Ha már nincs, akkor jó.

Van aki a keményítős ételekre esküszik (főtt rizs, főtt krumpli), ez is jó lehet, amúgy a répában is van rendesen keményítő.

Ha már elmúlt, igyál sok natúr joghurtot és kefírt.

2016. júl. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hírek: Még mindig megy a hasam, de legalább már csak naponta kétszer kell mennem, ennek ellenére az állaga nem változott.


Csak egyszer volt fekete szerencsére, szóval szerintem sem az.

Gyakorlatilag főtt kaján élek, szóval az megvan. Ettem nyers répát és háztartási kekszet is.

Köszönöm a választ, kipróbálom a gyömbérteát.

2016. júl. 16. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Enterolt vettél már?

A kamillatea és a borsmenta is jó még, tehetsz bele mézet is.

2016. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Újabb hírek:

Még mindig nem avgyok rendben.

Megfigyeltem, hogy csak akkor zöld, ha gyurma állagú és akkor sárgás, ha viszonylag folyékony, de mostmár haa foyékony is, akkor is vannak benne részek, amik egyben vannak. (elnézést a szaftos leírásért megint)


Iszom gyömbér teát és kamillát is, rendszeresen eszem háztartási kekszet és ropit és széntablettát.

Enterolt nem vettem be, habár szerintem nagy szükségem lenne rá és szerintem orvoshoz is elmegyek nemsokára.

2016. júl. 19. 12:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Már minden rendben van, köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 23. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!