Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl gyors az emésztésem?

Túl gyors az emésztésem?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és minden nap van szilárd székletem, mert rájön minden nap. Mások 3 naponta szoktak kb, legalábbis, én így tudom. Viszont azt olvastam, hogy a steresszes élet meg a kevés mozgás miatt is lehet gyors. Igazából vékony lány vagyok és már egy jó ideje van ez a minden napos WC problémám, de nem fogyok egyébként, elég stresszes is vagyok és sajnos nem nagyon adom ki magamból, talán is baj lehet. De nagyon zavar a mostani helyzet. Mit tehetnék ez ellen?

2016. júl. 14. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy teljesen normális, napi pár is gyakran előfordul, mi ezzel a baj? Nem feltétlenül az emésztés gyors, lehet, hogy sok salakanyag van, de nálad nem is sok, nem vagyunk lajhárok, hogy hetente ürítsük a testsúlyunk egyharmadát... Sok kisebb adagban megy ez.
2016. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De régen kevesebbszer mentem és a szüleim is csodálkoznak, hogy én ilyen gyakran. Meg van, hogy evés után nem sokkal azt érzem, hogy mennem kéne Wc-re, de amúgy mindig teljesen szilárd, szóval nem megy a hasam.
2016. júl. 14. 23:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg ha izgulok, akkor is wc-zhetnék érzésem van.
2016. júl. 14. 23:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az állaga rendben van, nincs min aggódnod. Sőt a napi egy az ideális.
2016. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Akkor megnyugodhatok? Egyébként hízni szeretnék. Hónapok eltelte után sikerült felszedni egy kilót, az egyetem meg előtte az érettségi nagyon betett szerintem, állandóan idegeskedtem, de ami akkor lement, nem akar visszajönni. :( Már hosszú ideje szenvedek azzal, hogy visszahízzak.
2016. júl. 15. 00:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen NORMÁLIS az emésztésed!!! Én úgy tudom, hogy orvosilag a heti 2-3 alkalomtól a napi 2-3 alkalomig teljesen normális! Kinek milyen gyors az anyagcseréje,illetve mennyi táplálékot fogyaszt. Én pl. általában napi 2-szer megyek, de MINDEN REGGEL az a minimum. Pedig nem vagyok egy nagyétkű! Ha egy nap kimarad, akkor már rosszul érzem magam (fáj a pocim, teltségérzetem van, stb.)
2016. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!